Січнева сесія Парламентської асамблеї Ради Європи принесла багато позитивних кадрових рішень для посилення позицій України. Тепер відразу троє представників нашої держави буде в головному керівному органі цієї організації – Бюро ПАРЄ, –  наголосила заступниця голови Комітету Верховної Ради України із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, яка очолила в ПАРЄ комітет із питань культури, науки, освіти й медіа.

«Глава української делегації Марія Мезенцева стала главою комітету з питань рівності та недискримінації, а Олена Хоменко – віцепрезиденткою ПАРЄ. Таке представництво дає можливість краще просувати інтереси України, впливати на теми, що розглядатиме Асамблея, додає статусу нашій державі. Українці доводять, що навіть під час повномасштабної війни ми не тільки успішно обороняємо свою країну, але й беремо участь у дипломатії на найвищому рівні», –  зазначила парламентарій.

Вона додала, що одне із засідань комітету ПАРЄ з питань культури, науки, освіти й медіа може відбутися в Україні.

«Така пропозиція точно буде. Також я готую доповідь із питання спроби стерти українську культурну ідентичність під час війни, і ця тема буде у фокусі Ради Європи. Крім того, у комітеті, який я очолила, ми розпочали роботу над резолюцією про російських пропагандистів. Цю доповідь готуватиме депутат британського парламенту. Такий документ дасть змогу накласти санкції на всіх російських пропагандистів», – сказала народна депутатка.

Вона нагадала, що Україна вже уклала перелік так званих «культурних діячів» рф, журналістів-пропагандистів, і ці списки передані в ЄС.

«Резолюція ПАРЄ підвищить шанси щодо накладання санкцій на цих людей. Зрештою, ми чекаємо не лише санкцій, а й судової відповідальності. Пропаганда – це фактично розпалювання війни, а вони з екранів офіційних державних медіа закликають ще більше вбивати українців. Це заклики до геноциду. Думаю, у підсумку Соловйови та Скабєєви будуть на лаві підсудних», – підсумувала Євгенія Кравчук.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25