Незламні українські медики проводять десятки складних операцій в умовах відсутності стабільного енергопостачання та рятують життя людей.  Про це наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

За його інформацією, у Львові упродовж 30 годин медики провели дев’ять трансплантацій від посмертних донорів, у Черкаському обласному онкоцентрі зробили дві операції з пересадки нирок. Михайло Радуцький зауважив, що проведення двох трансплантацій відбувалось майже одночасно в одній операційній, а лікарня під час цього перейшла в режим роботи на генераторах.

«Є багато інших прикладів, у яких наші медики діють у нинішніх екстремальних умовах як герої», —  підкреслив Голова Комітету.

«Можемо залишитись без світла, але не без волі. Гадаю, що кожен українець поділяє ці слова Президента. Черговими терактами ворог лише показує свою нікчемність і ще більш гуртує українців у боротьбі проти нелюдів», —  наголосив Михайло Радуцький та додав: «Колеги, вірю, що ми пройдемо ці найскладніші випробування і переможемо!»

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування поінформував, що отримує багато звернень лікарів із запитаннями, як працювати в умовах обмеженого енергопостачання та інтернету та  відповів, пропонуючи скористатися відповідними рекомендаціями МОЗ.

- Як вносити дані про надані медичні послуги в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ)?

НСЗУ сплачує закладам за послуги на основі даних, які вони вносять до ЕСОЗ. Якщо в закладі немає інтернету і спеціалісти не можуть одразу внести інформацію до системи, то (згідно з постановою Уряду) заклад має на це 5 робочих днів від закінчення звітного періоду. Наприклад, якщо послуга надана в листопаді, заклад може внести дані до 7 грудня включно.

Відзначу, що навіть під час війни НСЗУ у повному обсязі оплачує всі послуги, які надають медичні заклади за договором.

- Чи можна виписувати паперові рецепти на «Доступні ліки»?

На час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку. Паперовий рецепт виписується на відповідній формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. У рецепті лікар має зазначити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) і не більше трьох найменувань на один рецепт. Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою. У такому разі аптека видає лікарський засіб пацієнту за паперовим рецептом та обліковує його. Паперові рецепти враховуються у звітності аптеки за встановленою формою НСЗУ. Служба відшкодовує аптечному закладу гроші за відпущені ліки.

- Чи можна виписувати паперові направлення на послуги?

Якщо через відсутність інтернету лікар (як «первинки», так і спеціаліст) не може створити пацієнту електронне направлення, він може видати паперове. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобов’язані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення — паперове. НСЗУ оплачує таку послугу. Пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені ПМГ.

- Як оформили лікарняний без доступу до інтернету?

Якщо немає доступу до ЕСОЗ, дозволяється оформлення лікарняного на відповідному паперовому бланку. Якщо ж у закладі відсутні бланки, за рішенням керівника дозволяється оформлення лікарняного на аркуші паперу за формою, затвердженою Мінсоцполітики, Фондом соціального страхування.

-Як оформлювати медичні висновки про народження без інтернету?

Якщо немає доступу до інтернету і неможливо оформити електронний висновок про народження, в умовах воєнного стану передбачається можливість видачі паперового свідоцтва про народження за формою № 103/0.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

03 лютого 2023 10:38
01 лютого 2023 16:32
01 лютого 2023 10:17
31 січня 2023 12:21
31 січня 2023 11:29
30 січня 2023 16:15
27 січня 2023 11:37
26 січня 2023 19:57
26 січня 2023 16:51
26 січня 2023 14:59