Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з керівництвом Верховної Ради України зустрілася з міністерками у справах Європи країн-членів ЄС та з віцепрезиденткою Європейського Парламенту Ніколь Бір. 

«Це була особлива зустріч, проведена в укритті, бо російська федерація в цей час вкотре показувала своє терористичне єство, атакуючи мирне населення та енергетичну інфраструктуру України. Але ми в цей час говорили про продовження підтримки України з боку ЄС, про конкретні кроки, які просто зараз можуть допомогти Україні вистояти і пережити цю складну зиму», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Міністерки у європейських справах з різних країн Європи та віцепрезидентка Європарламенту приїхали, щоби зрозуміти, якої саме допомоги Україна потребує найбільше, зокрема, на шляху європейської інтеграції, а також, щоб продемонструвати особливий жест солідарності з українськими жінками. Бо українки просто неймовірно проявилися у цій війні — вони стали поруч із чоловіками захищати землю, взяли на себе волонтерську підтримку армії, економічне виживання своїх сімей і своєї країни. 

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС звернулася із проханням до країн-членів Євросоюзу зайняти більш проактивну позицію щодо готовності оцінити виконання Україною семи вимог, якими супроводжувалося надання кандидатського статусу. Вона висловила сподівання, що ЄС зможе оцінити виконання цих вимог раніше, ніж у жовтні 2023 року. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе також говорила про необхідність забезпечити можливість швидкого реагування Європейської Комісії на запити з українського боку щодо оцінки ініціатив, які пов’язані з виконанням згаданих вимог. Бо в українського Парламенту і Уряду є готовність максимально швидко реалізувати цей порядок денний. «Оперативне реагування наших європейських партнерів убезпечило б нас від помилок, коли ми поспішаємо виконувати ці завдання, а не враховуємо всіх нюансів європейського права чи європейських практик», — зауважила голова Комітету.

Державна секретарка з питань Європи Міністерства закордонних і європейських справ Хорватії привезла особливий подарунок від своєї країни. Це 14 творів мистецтва на підтримку України їхніх видатних художників. Малюнки зроблені на давньому японському папері, а також вірш хорватського поета, написаний, як його розмова із Тарасом Шевченком. У цьому вірші — тверда віра у перемогу України, перемогу добра над злом і світла над темрявою.

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

29 листопада 2022 11:43
29 листопада 2022 11:27
29 листопада 2022 09:01
28 листопада 2022 19:46
28 листопада 2022 19:22
28 листопада 2022 13:58
28 листопада 2022 10:53
27 листопада 2022 11:36
27 листопада 2022 10:59
26 листопада 2022 10:50