Сьогодні на території Білорусі в безпосередній близькості до кордонів України точно немає достатніх сил і засобів, які свідчили б про те, що є реальні загрози нової атаки на нашу державу з цього напрямку.
Про це заявив народний депутат, член Комітету ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
«З початку війни біля кордонів з боку Білорусі перебуває 6 батальйонів і 1 зведений загін сил спеціальних призначень, але їхня кількість не збільшується, вони постійно здійснюють демонстративні маневри вздовж кордону, щоби сковувати Сили оборони України. У короткостроковій перспективі навряд чи загроза з потенційної перетвориться на реальну. Я думаю, що Лукашенко розуміє всі негативні наслідки можливих дій з боку Білорусі, він навряд наважиться на військове вторгнення на територію України», – сказав політик.
Водночас він зауважив, що білоруський диктатор останнім часом змінив риторику: якщо раніше Лукашенко раніше заперечував участь у війні проти України, то зараз він це визнав. Хоча з точки зору міжнародного права Республіка Білорусь є таким самим агресором, як і РФ, відповідно до резолюції ООН 1974 року.
«Путін стимулює Лукашенка до участі у війні практично з перших місяців війни. Він постійно веде з ним перемовини. Головне управління розвідки нам про це доповідає. Проте Лукашенко намагається маневрувати, і за 7 місяців війни він не піддався ні на переконання, ні на погрози з боку Путіна. Здорового глузду вистачило для того, щоб не вв’язуватися в цю авантюру з терористичною війною, яку веде Росія проти нас», - зауважив парламентарій.
Ще за розділом
“Ми разом - проти російської агресії”
17 березня 2026 12:05
17 березня 2026 10:14
16 березня 2026 12:34
12 березня 2026 11:58
12 березня 2026 11:44
12 березня 2026 11:34
12 березня 2026 11:19
12 березня 2026 11:17
11 березня 2026 11:51
10 березня 2026 13:00
