Комітет на своєму засіданні 19 вересня розглянув проект Закону про внесення зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо пільгової орендної плати для державних та комунальних закладів фізичної культури і спорту, неприбуткових організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, (реєстр. №7701).

Законопроектом пропонується внести зміни до частини другої статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передбачивши, що розмір місячної орендної плати для державних та комунальних:

спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчих закладів, центрів фізичного здоров’я населення, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки;

громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворених ними спортивних клубів (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій встановлюється у розмірі не більше 1 гривні за 1 кв. метр.

Під час обговорення члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу, оскільки реалізація положень законопроекту позитивно вплине на виконання названими закладами сфери фізичної культури і спорту важливих соціальних функцій, сприятиме покращенню роботи з оздоровлення та психологічної стійкості населення, особливо у воєнний час, та вихованню підростаючого покоління та підготовки спортсменів високого класу, які прославляють Україну.

Водночас, народні депутати підтримали пропозиції фізкультурно-спортивних товариств, які були висловлені на засіданні керівниками цих товариств, а саме:

1. Передбачити застосування положень законопроекту до вже діючих договорів оренди з дня набрання чинності Законом;

2. В абзаці чотирнадцятому частини другої статті 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» слова «виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг» замінити словами «для проведення спортивної діяльності».

Міністерство молоді та спорту України підтримує проект Закону.

Комітет з питань молоді і спорту ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді України законопроект прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

Відповідний висновок Комітету з питань молоді і спорту надіслано до Комітету з питань економічного розвитку.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

24 травня 2024 11:08
24 травня 2024 11:04
23 травня 2024 20:11
23 травня 2024 20:09
23 травня 2024 20:04
23 травня 2024 19:57
23 травня 2024 19:55
23 травня 2024 16:19
23 травня 2024 15:14
23 травня 2024 15:11