Прес-секретар Білого дому Карін-Жан П’єр заявила, що Сполучені Штати закликають росію припинити всі військові операції біля ядерних об’єктів в Україні.

«Бойові дії біля території атомної станції є небезпечними. Ми продовжуємо закликати росію припинити всі військові операції на українських ядерних об'єктах і поблизу них та повернути Україні повний контроль», - сказала речниця під час брифінгу, стенограму якого опубліковано на сайті Білого дому.

Вона повідомила, що Сполучені Штати продовжують уважно стежити за ситуацією на Запорізькій АЕС.

«Нам також відомі повідомлення про жорстоке поводження з персоналом станції, ми високо оцінюємо професіоналізм українських працівників станції та цінуємо їхню відданість дотриманню стандартів ядерної безпеки у таких складних обставинах», — сказала Карін-Жан П’єр.

Раніше ведення росією військової діяльності з території довкола Запорізької АЕС засудив і Європейський Союз.

Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель опублікував відповідну заяву, в якій зазначив що з боку росії це серйозне і безвідповідальне порушення правил безпеки на ядерних об’єктах і черговий приклад ігнорування рф міжнародних норм.

Нагадаємо, що Україна закликала до створення демілітаризованої зони навколо атомної електростанції, де нещодавні бої російських окупантів викликали безпрецедентну загрозу ядерній безпеці України та всього світу.

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг неодноразово звертався до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо порушень рф ядерної безпеки. Для попередження ризику ядерної катастрофи, Комітет закликає ООН та МАГАТЕ звернути увагу на замінування підступів до ЗАЕС та енергоблоків російськими військовими та вимагати від росії дотримання міжнародного гуманітарного права.
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25