Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail заявив, що рішення Канади передати росії турбіну «Північного потоку – 1» позбавило кремль підстав для скорочення постачання природного газу до Європи.

«рф використовує турбіну як привід для скорочення поставок газу. Рішення прем’єр-міністра Трюдо позбавило росію цього приводу і зміцнило позицію Німеччини та Європи. Завдяки Трюдо ми викрили блеф путіна. Оскільки турбіна готова до використання, рф має відновити свої контрактні зобов’язання. Якщо москва вирішить цього не робити - нехай це буде ясно всьому світу», - сказав Олаф Шольц.

На думку канцлера Німеччини, росія спекулює темою «Північного потоку» з метою зняття санкцій.

«Наразі це добре відома п’єса: росія хотіла припинити поставки газу та звинуватити в цьому наш режим санкцій. Ми бачимо це в кількох сферах. росія також блокує експорт українського зерна та звинувачує Україну та санкції в хаосі на продовольчих ринках у всьому світі», - з інтерв’ю канадському виданню.

Водночас Олаф Шольц не заперечив, що Німеччина та Європа надто довго і надто однобічно покладалися на постачання енергоносіїв з росії. Зараз, за його словами, Захід диверсифікує джерела і шляхи постачання енергоресурсів.

«Ми зупинили імпорт вугілля з росії, до кінця цього року зупинимо імпорт нафти. З газом складніше, але частка російського газу в нашому імпорті знизилась, лише за кілька місяців з 55 до 30%. Далі будуть інші кроки», - сказав Олаф Шольц.

Нагадаємо, в липні росія зупинила на 10 днів постачання газу до Європи трубопроводом «Північний потік – 1» через плановий технічний ремонт.

Обладнання, яке було відправлено на ремонт до Канади, через санкції проти нафтогазової галузі росії, не могло повернутись оператору трубопроводу.      

Однак на заклик німецьких чиновників, уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти росії і відправити турбіну для «Північного потоку – 1», яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.

Однак за три тижні турбіну росія так і прийняла. Як повідомила компанія Siemens Energy, яка займається обслуговуванням турбіни, вона досі перебуває в Німеччині.

У кремлі заперечили інформацію про те, що росія ускладнює повернення цієї турбіни, натомість газпром заявив, що у нього залишаються питання до отриманої документації щодо турбіни.

Цікаво, що раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек сказав, що не буде дивно, якщо росія знайде якусь маленьку технічна деталь, щоб можна було заявити: «Тепер ми більше не можемо запустити «Північний потік – 1».

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вітає непохитність санкційної політики Німеччини та Європи, спрямованої на російську владу та економіку. Для України важливо, щоб Європа продовжувала обмежувати фінансові ресурси кремля, які використовуються зараз російськими окупантами у веденні війни на території України.
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

09 серпня 2022 17:05
09 серпня 2022 13:05
09 серпня 2022 13:01
09 серпня 2022 12:47
09 серпня 2022 11:44
08 серпня 2022 19:40
08 серпня 2022 19:25
08 серпня 2022 18:19
08 серпня 2022 14:56
08 серпня 2022 13:57