Члени Комітету обговорили незаконність організації псевдореферендумів на тимчасово захоплених та окупованих територіях України на засіданні Комітету, яке відбулось 22 липня 2022 року.

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії А.Загоруйко зазначила, що останнім часом у ЗМІ все частіше з’являються повідомлення про наміри окупаційних адміністрацій російської федерації провести псевдореферендуми на тимчасово захоплених та окупованих територіях стосовно незаконної анексії українських територій та приєднання цих територій до російської федерації.

"Також за інформацією, що наводиться у ЗМІ, центрвиборчкомом російської федерації планувалося проведення у Ростові-на-Дону семінару за участі представників так званих "ЛНР" і "ДНР", які попросили "надати допомогу у відновленні їхніх виборчих систем", а також вирішення питань набору до "виборчих комісій" та навчання членів "виборчих комісій" - зауважила А.Загоруйко.

"Окремо хочу нагадати нашим співвітчизникам, які опинились в окупації, що участь в організації і проведенні псевдореферендумів щодо зміни статусу територій України має ознаки злочину, передбаченого ст. 111-1 та 111-2 Кримінального кодексу України, а саме колабораційна діяльність та пособництво державі-агресору. Тому, закликаю вас утриматися від будь-якої участі в організації та проведенні псевдореферендумів".

"В розумінні національного та міжнародного права, проведення будь-яких референдумів на тимчасово окупованих територій не будуть мати жодних наслідків для зміни статусу відповідних територій, а участь в їх організації та підготовці є злочинами проти державності України" - констатувала А.Загоруйко.

За підсумками обговорення було запропоновано звернутися з листами до Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань щодо проведення розслідування фактів, наведених у засобах масової інформації, що містять ознаки кримінальних правопорушень та стосуються організації окупаційними адміністраціями російської федерації псевдореферендумів на території України та встановлення всіх осіб, причетних до цього процесу.


Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25