Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь в онлайн зустрічі з канадською сенаторкою Донною Дасько. У зустрічі також взяли участь Марія Іонова, Леся Забуранна, Євгенія Кравчук та посол України в Канаді Юлія Ковалів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що робота жіночої делегації Верховної Ради в Канаді в кінці березня – на початку квітня вже дала конкретні результати, зокрема, виділення Україні додаткової фінансової та військової допомоги. Зараз голова Комітету та колегині-депутатки підтримують цю співпрацю задля ефективної координації подальших зусиль.

«Цінуючи допомогу, яку виділила додатково для України Канада, зараз потребуємо нагального використання тих коштів, які заклали у бюджет Канади для допомоги нам - 500 мільйонів канадських доларів. Ми попросили звертатися до канадійських виконавчих органів влади з тим, щоби максимально швидко ці кошти використовувалися на військові та гуманітарні потреби України», - повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі.

Голова Комітету поінформувала, що під час зустрічі депутатки говорили про запровадження додаткових, ще жорсткіших санкцій проти росії: «Бачимо, що Канада почала застосовувати додаткові індивідуальні санкції, але потрібно цей процес продовжувати. Розраховуємо на лідерство Канади в цьому напрямі». Також Канада, на думку голови Комітету, може включитися в забезпечення нафтою і газом Європейського Союзу для того, щоби ЄС, нарешті, ухвалив рішення про ембарго на російські енергоносії.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Канада була серед тих країн, що визнали Голодомор геноцидом українського народу. Зараз також є нагальна необхідність довести, що нинішні злочини росії в Україні є черговим актом геноциду, і тут Україна розраховує на активну участь Канади.

Під час зустрічі депутатки також наполягли на необхідності підняти на міжнародний рівень питання звільнення українських полонених, залучити до цього великих міжнародних гравців. «На сьогодні понад 500 жінок перебуває в російському полоні. 42 представники української місцевої влади. Росія викрадає наших дітей, примусово депортує на свої території, щоб потім їх русифікувати. Тут потрібно використати всі можливості тиску на російську федерацію, щоби припинити цю злочинну практику і повернути наших людей додому», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також українська сторона переконана, що росію потрібно визнати країною, яка спонсорує тероризм.

Сенаторка Дасько пообіцяла, що готуватиме звернення до Уряду та інших органів влади, щоб максимально долучитися до вирішення цих питань та допомоги Україні.

Донна Дасько є членом трьох Комітетів Сенату: з національної безпеки та оборони; соціальних питань, науки і технологій; транспорту і комунікацій. Вона підтримала законопроект, за яким конфісковане майно російських олігархів в Канаді може бути передано Україні. Донна Дасько - українка у третьому поколінні. Її родина емігрувала до Манітоби із Заходу України на початку 20-го століття. У перший же день повномасштабного наступу РФ на Україну Донна Дасько виступила у Сенаті Канади із заявою, в якій закликала запровадити більше санкцій проти російської економіки, банків та власності олігархів, конфіскувати російські активи на Заході. Вона закликала надати Україні зброю для захисту і наголосила на необхідності запровадити над Україною безпольотну зону.

Українські парламентарки запросили канадійських депутатів приїхати до України. Такі візити, на думку голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС, є моральною підтримкою для українців і дають глибше розуміння масштабів звірств, яким протистоїть Україна.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

03 липня 2022 12:53
03 липня 2022 09:47
02 липня 2022 15:00
02 липня 2022 14:41
02 липня 2022 14:18
02 липня 2022 11:21
02 липня 2022 09:49
01 липня 2022 18:49
01 липня 2022 16:45
01 липня 2022 16:23