15 березня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми», реєстр. №7140-1.

Закон спрощує звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю та дітьми з важкими захворюваннями. «Велика кількість таких громадян не встигли оформити військові квитки та звільнитися від військової служби. Через це зазначена категорія громадян не може виїхати за кордон, рятуючи своє життя та життя своїх близьких, - зазначила Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. - Перебування осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю в Україні наразі ускладнено тим, що практично всі бомбосховища та укриття є архітектурно недоступними для маломобільних груп населення. А у багатоповерхівках з міркувань безпеки відключено ліфти».

Тож відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми» від військової служби звільняються окремі категорії військовозобов’язаних, в тому числі які визнані особами з інвалідністю.

Також Закон передбачає звільнення від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) громадян України, які:

виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;

виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи; які здійснюють опіку (піклування) за особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;

зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;

зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю ІI групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;

зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

 

Довідково:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми (реєстр. №7140-1) поданий народним депутатом України Галиною Третьяковою та підготовлений на розгляд парламенту Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

15 березня 2022 року Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету та техніко-юридичними правками. 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

23 лютого 2024 17:16
23 лютого 2024 16:37
23 лютого 2024 16:29
23 лютого 2024 16:17
23 лютого 2024 16:10
23 лютого 2024 16:07
23 лютого 2024 16:03
23 лютого 2024 15:58
23 лютого 2024 15:54
23 лютого 2024 15:49