Комітет з питань транспорту та інфраструктури дякує нашим європейським партнерам за надану підтримку для того щоб максимально пришвидшити та спростити процес перевезення гуманітарних вантажів у цей вкрай складний для України період!
Наразі Польща, Литва, Латвія, Словаччина, Німеччина та Угорщина запровадили бездозвільний проїзд для перевізників гуманітарних вантажів в Україну.

Йдеться про звільнення перевізників від будь-яких додаткових умов, зокрема необхідності оформлення дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Це необхідно для оперативної доставки гуманітарних вантажів на період воєнного стану.
Для перетину кордону з Литвою, Латвією та Словаччиною не потрібно подавати інформацію про перевізника та транспортний засіб.

На сьогодні Федеральне міністерство цифрових технологій та транспорту Федеративної Республіки Німеччина повідомило, що українські перевізники можуть здійснювати перевезення медикаментів та гуманітарної допомоги територією Німеччини без використання дозволів. Для здійснення такого перевезення перевізнику необхідно надати номер транспортного засобу.

Угорщина відмінила плату за користування дорогами та реєстрацію подій у електронній системі BIREG у разі транспортування гуманітарного вантажу до України їх територією. На лобовому склі автомобіля має бути розміщено добре видиме оголошення із надписом «Humanitarian Aid for Ukraine» та малюнок хреста червоного кольору.

Важливо, що інформація про транспортний засіб, який буде рухатись територію Угорщини, повинна бути надана Міністерству інфраструктури України для інформування угорської сторони.

Для перетину кордону з Польщею перевізники мають завчасно заповнити форму за посиланням: https://bit.ly/3C8nivk. Також Республіка Польща скасувала плату за користування усіма дорогами для перевізників гуманітарних вантажів. Для всіх громадян України, які вимушено залишають власну країну, польська сторона забезпечить безоплатний проїзд залізничним транспортом.

Молдова дозволила в’їзд без пред’явлення дозвільних документів:
- українським автомобільним перевізникам, які здійснюють транзитні перевезення вантажів та пасажирів на територію України;
- іноземним перевізникам, які здійснюють двосторонні та транзитні перевезення гуманітарних вантажів для України;
- іноземним перевізникам, які прямують з України і здійснюють вантажні та пасажирські транзитні перевезення.

Висловлюємо величезну подяку всім тим, хто допомагає Україні у боротьбі з російським агресором.
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

23 лютого 2024 17:16
23 лютого 2024 16:37
23 лютого 2024 16:29
23 лютого 2024 16:17
23 лютого 2024 16:10
23 лютого 2024 16:07
23 лютого 2024 16:03
23 лютого 2024 15:58
23 лютого 2024 15:54
23 лютого 2024 15:49