Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, як і весь правоохоронний блок нашої країни,  продовжує працювати задля захисту національної безпеки в умовах дії режиму воєнного стану.
На своїх засіданнях 2 та 3 березня 2022 року Комітет розглянув та одноголосно ухвалив рішення щодо цілого ряду невідкладних законопроектів, які відносяться до його предметів відання.
Переважна більшість цих законопроектів Верховною Радою України були прийняті за основу та в цілому на засіданні  3 березня 2022 року
Загалом ці Закони посилять відповідальність за скоєння злочинів у воєнних час; забезпечать безперебійне функціонування судової системи; дозволять судам та органам прокуратури належним чином здійснювати документування військових злочинів російської федерації, що невідмінно наддасть нам можливість у подальшому звернутися до міжнародних трибуналів та міжнародних судів.
Законопроект (реєстр. 7116) передбачає, що у санкціях статей 111 (державна зрада) та 113 (диверсія) КК України встановлюється максимальне покарання в умовах воєнного стану , а саме у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна злочинця. Також передбачена заборона на будь-яку амністію до осіб, які скоїли державну зраду та диверсію.
Законопроект (реєстр. 7124) посилює покарання за привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи шляхом пограбування людей, в тому числі вбитих або поранених. Зокрема, за вчинення крадіжки, грабежу, розбою, вимагання, або привласнення (розтрати) майна в умовах воєнного стану передбачається покарання від 5 до 15 років позбавлення волі в залежності від тяжкості скоєного злочину. Також за вчинення мародерства на полі бою особа буде покарана на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.
Проект Закону (реєстр. №7118) удосконалює кримінальне процесуальне законодавство, яке діє в умовах воєнного стану. Так, у разі виникнення об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження керівнику відповідної прокуратури надаються деякі повноваження слідчого судді щодо забезпечення проведення досудового розслідування, продовження строків, а також обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб по визначених статтях, тісно пов’язаних із скоєнням військових злочинів. Наголошує ці повноваження лише на період дії воєнного стану та лише у разі об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження.
Законопроектом (реєстр. 7120) було унормовано порядок видачі та повернення вогнепальної зброї та боєприпасів цивільному населення для захисту країни у воєнний час та передбачено, що цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України. Окрім того надано можливість громадянам України брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.
Також парламент підтримав законопроекти (реєстр. 5143 та реєстр. 5144), якими фактично ввів підстави для юридичної відповідальності та обмежень, для тих громадян України, що здійснюють колабораційну діяльність. Зокрема, законопроектами встановлюється кримінальна відповідальність за публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики до співпраці з державою-агресором та її органами.  Більш того засуджені особи позбавляються права обіймати державні посади або займатися державною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
У доповнення до цього комплексу заходів Верховна Рада України прийняла законопроект (реєстр. 5102), основною метою якого є протидія засобами кримінально-правового характеру ворожим інформаційним впливам в умовах триваючої війни російської федерації з Україною.
Комітетом продовжує працювати і над цілим рядом інших законодавчих змін!
Комітет відкритий для фахового опрацювання законодавчих ініціатив та повідомляє, що у разі наявності пропозицій щодо внесення змін до чинного законодавства, в межах предметів відання Комітету, задля забезпечення національної безпеки в умовах дії режиму воєнного стану, просимо їх надсилати на адресу електронної пошти Голови Комітету C. Іонушаса ionushas@rada.gov.ua та в.о. керівника секретаріату В. Баранця baranets@rada.gov.ua

Разом переможемо!
Слава Україні!

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності С. Іонушас  та народні депутати – члени Комітету  з питань правоохоронної діяльності (представники усіх політичних партій та груп, представлених в Комітеті)
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

20 червня 2024 19:00
20 червня 2024 18:45
20 червня 2024 14:55
20 червня 2024 14:50
19 червня 2024 19:00
19 червня 2024 18:50
19 червня 2024 16:09
19 червня 2024 16:04
19 червня 2024 15:29
19 червня 2024 15:25