Робоча група з інвестицій в українську оборонку обговорила з представниками уряду та виробниками зброї зміни у правилах закупівель озброєння, що регулюються Постановою уряду №1275. Під час засідання Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів, присвяченому цій темі, представники трьох міністерств - Міноборони, Мінстратегпрому та Мінекономіки підтримали зміни, які були спільно напрацьовані парламентською спецкомісією та оборонними асоціаціями.

Про це за результатами засідання повідомила голова Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів та голова робочої групи по ОПК Галина Янченко.

Вона підкреслила, що ці зміни стосуються запровадження поетапної виплати винагороди для компаній-постачальників за державними контрактами, уточнення формулювання форс-мажорних обставин при виконанні контрактів, врахуванню курсової різниці та її впливу на ціну контрактів, а також змін нарахування штрафних санкцій.

“На сьогодні ринок оборонної продукції монополізований і сильно зарегульований. Де-факто заборонений експорт, законодавчо обмежена прибутковість компаній. До цього додаються ще достатньо жорсткі умови контрактів. Щоб перемогти, ми маємо розвивати як армію, так і оборонно-промисловий комплекс. Необхідно принаймні трохи “розкрутити гайки”, щоб сектор міг розвиватись і постачати нові, кращі зразки озброєння, а після перемоги стати драйвером української економіки”, - наголосила Галина Янченко.

Як зазначив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Можний, пропозиції робочої групи будуть подані на розгляд уряду. “Я сподіваюся, ми вийдемо на дієві результати в короткий термін. Озвучені сьогодні питання можуть бути внесені, доопрацьовані і схвалені”, - зазначив Олег Можний.

За словами представника Міноборони Гліба Канєвського, в міністерстві готові підтримати низку пропозицій робочої групи. “Це пункти щодо визначення прибутку для вітчизняних виробників. На нашу думку, це зможе врегулювати дуже багато розбіжностей різних сторін. А також, серед іншого, вирішить проблему встановлення штрафних санкцій понад норми прибутку”, - відзначив Канєвський.

У свою чергу заступниця Міністра економіки України Надія Бігун додала, що буде доцільним імплементувати низку пропозицій в примірні договори. “Оскільки запропоновані норми стосуються умов договору, ці пропозиції мають бути імплементовані у примірні договори, яким би керувалися всі замовники”, - наголосила заступниця міністра.

Представник НАУДІ Сергій Висоцький відзначив конструктивний підхід міністерств та уряду та готовність напрацьовувати спільні зміни. “По нормах, які нас турбують найбільше, я зупинився би на питанні постачальницької винагороди. Діюче обмеження забирає у виробників свободу дій. Сьогоднішня конструктивна позиція голови ТСК і міністерств демонструє, що в цьому колі однодумців ми зробимо все для того, щоб постачання озброєння ЗСУ було постійним, збільшувалося і призвело до того, що Україна переможе”, - наголосив Сергій Висоцький.

Член робочої групи по ОПК народний депутат Олександр Ковальчук подякував представникам уряду та виробникам за конструктивну дискусію. Він також нагадав про спільні досягнення робочої групи, зокрема пільгові кредити для оборонних підприємств у бюджеті на 2025 рік. “Наш оборонно-промисловий комплекс - чи не єдина сфера, яка не отримувала пільгового кредитування. Можливості отримати кредити для ОПК по програмі 5-7-9 з'явиться тільки в цьому році. Сьогодні 2,5 мільярди гривень на кредитування для ОПК в бюджеті-2025 підтримано у першому читанні Верховною Радою”, - додав Олександр Ковальчук.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини ТСК”

25 листопада 2024 11:29
01 листопада 2024 13:16
11 жовтня 2024 18:46
25 вересня 2024 13:15
10 вересня 2024 10:38
05 вересня 2024 14:25
23 серпня 2024 12:38
14 серпня 2024 16:23
14 серпня 2024 16:11
23 липня 2024 14:43