На засіданні 22 квітня Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав низку законодавчих ініціатив.

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу у повторному першому читанні законопроєкт щодо імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері відновлюваних джерел енергії (№ 14271).

Реалізація цього акта допоможе прискорити перехід України до низьковуглецевої та «зеленої» енергетики, а також наблизити інтеграцію нашої держави до європейського енергоринку.

Також Комітет рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроєкт щодо засад впровадження малих модульних реакторів в Україні (№ 14164).

Метою акта є підвищення енергетичної безпеки, диверсифікація генерації та розвиток новітніх технологій у ядерній енергетиці.

У разі прийняття Закону Україна зможе розвивати нові, компактні та більш гнучкі ядерні реактори, що посилять енергетичну незалежність і стабільність енергосистеми.

Крім того, Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт щодо виконання рішень про накладення штрафів у сфері використання ядерної енергії (реєстр. № 15007).

Акт пропонує посилити державний контроль та підвищити рівень ядерної і радіаційної безпеки, зокрема шляхом забезпечення більш ефективного виконання рішень про накладення штрафів у цій сфері.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

26 червня 2026 14:32
26 червня 2026 11:11
26 червня 2026 10:48
26 червня 2026 10:26
25 червня 2026 17:13
25 червня 2026 16:29
25 червня 2026 15:12
25 червня 2026 12:12
25 червня 2026 11:10
24 червня 2026 11:06