Про це повідомляє Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу.
У документі COSAC знову однозначно засуджує невиправдану та незаконну агресію росії проти України та закликає російську федерацію негайно та без будь-яких умов вивести свої війська з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Учасники конференції закликають міжнародну спільноту посилити всебічну підтримку України аж до укладення справедливого та тривалого миру. «Спільні дії є інвестицією в європейську безпеку та вирішальним кроком до зменшення загрози майбутньої російської агресії», — вказано у документі. Європейські парламентарі підтримують справедливий та тривалий мир і зазначають, що його не можна досягти без залучення України та європейських країн до переговорного процесу.
Учасники COSAC наголошують на необхідності продовження тиску на росію аж до припинення нею агресії. У цьому сенсі вони закликають запроваджувати нові санкції проти рф та протидіяти обходу уже чинних обмежень. Йдеться також про покарання російської влади та всіх відповідальних за міжнародні злочини, вчинені в Україні. Вони мають бути притягнуті до відповідальності та засуджені відповідно до норм міжнародного права, йдеться у документі. Наголошено, що росія має повністю компенсувати збитки, завдані Україні, в тому числі за рахунок знерухомлених російських активів.
В ухвалі учасники конференції торкнулися і болісної теми примусового вивезення рф українських дітей. «COSAC повторює свої попередні заяви, в яких рішуче засуджує незаконну депортацію росією українських дітей. Близько 20 000 дітей депортовані до росії, і депортація триває й досі. Потрібні скоординовані зусилля та створення дорожньої карти для повернення цих дітей. ЄС має чинити тиск на росію та підтримувати механізми відстеження дітей та їхнього повернення», — вказано у документі.
Також учасники COSAC зазначають, що війна в Україні спричинила екоцид та закликають кваліфікувати дії росії, як екологічний злочин згідно з Римським статутом.
Щодо європейської інтеграції України COSAC визнає прогрес, досягнутий Україною, Молдовою та країнами Західних Балкан у виконанні Копенгагенських критеріїв. Водночас, наголошує на необхідності подальших реформ у таких сферах, як верховенство права, боротьба з корупцією, незалежність судової системи, повага до прав людини та захисту прав меншин. COSAC закликає ЄС посилити допомогу країнам-кандидаткам у цих сферах.