20 травня 2025 року під головуванням Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка та Голови Комітету у закордонних справах Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Емілі Торнберрі відбулися спільні слухання.


У слуханнях взяли участь народні депутати України, Заступник Голови Комітету Олександр Копиленко, Секретар Комітету Андрій Шараськін, голови підкомітетів Марія Іонова, Ольга Руденко та Єлизавета Ясько і члени Комітету Наталія Локтіонова та Ірина Геращенко.

Головними питаннями спільних слухань стали безпекова та гуманітарна ситуація в Україні, протидія російській дезінформації та пропаганді, а також розвиток українсько-британського двостороннього співробітництва.


Під час зустрічі співрозмовники обговорили актуальну ситуацію в Україні, перспективи припинення вогню, необхідність зміцнення всебічної допомоги Україні у відсічі збройної агресії рф та надання дієвих гарантій безпеки, санкційну політику у відношенні держави-агресора, використання заморожених активів рф для відновлення української економіки, звільнення військовополонених та цивільних осіб з російського полону, створення міжнародного трибуналу проти рф, важливості покарання осіб винних у воєнних злочинах, злочинах проти людяності та злочині геноциду проти Українського народу.


Члени профільних комітетів у закордонних справах обговорили актуальний стан українсько-британського співробітництва та міжпарламентського діалогу, зокрема необхідність підтримки постійної комунікації між профільними комітетами, майбутній участі представників Верховної Ради України у заходах Парламентської асоціації Співдружності, а також практичній імплементації Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Також, українські та британські парламентарії обговорили важливість посилення зусиль із протидії російській пропаганді та дезінформації, протидію поширенню російських наративів через різноманітні культурно-просвітницькі заходи, захист свободи слова та протидію втручанню у внутрішні справи держав за допомогою соціальних медіа.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено обговоренню перспектив вступу України в ЄС та НАТО.

Голова Комітету Олександр Мережко та члени Комітету висловили вдячність британським колегам за постійну підтримку та увагу до України.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

21 червня 2025 10:54
20 червня 2025 18:04
20 червня 2025 17:57
20 червня 2025 13:03
19 червня 2025 15:54
19 червня 2025 13:27
19 червня 2025 13:23
19 червня 2025 12:28
19 червня 2025 12:13
19 червня 2025 11:45