Попри воєнний стан держава вживає всіх заходів підтримки українських аграріїв, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за інформацією Мінагрополітики, у травні 2025 року через Український державний фонд підтримки фермерських господарств було спрямовано другий транш державної допомоги в розмірі 361,7 млн грн. Ці кошти отримали 5 560 фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції.
Зокрема, станом на середину травня 2025 року кошти були розподілені таким чином:
316,9 млн грн – на бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних сільськогосподарських угідь (1 га) для 4139 заявників, які провадять сільськогосподарську діяльність;
44,8 млн грн – на спеціальну бюджетну дотацію за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності для 1421 отримувача.
Підтримка надається в межах Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення агросектору України (ARISE), який реалізується за кошти державного бюджету відповідно до затвердженого Урядом порядку використання коштів.
Також Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві переглянув та зменшив розмір комісії за управління гарантованим портфелем – з 0,5% до 0,2% річних. Це комісія, яку сплачують фінансові установи-партнери фонду за фактично використаний розмір портфельної гарантії, у межах лімітів, наданих фондом фінансовим установам.
Зважаючи на те, що згідно умов програми портфельних гарантій Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, розмір комісій які фінансові установи – партнери можуть брати з позичальників при наданні кредиту забезпеченого гарантією Фонду не може бути більшим ніж розмір комісій визначених Фондом для фінансових установ - тому це рішення додатково зменшить вартість обслуговування кредитів і безпосередньо для сільгоспвиробників, що є вкрай важливим передовсім якраз для малих сільгоспвиробників, які є цільовою групою Фонду та є найбільш вразливою категорією позичальників. Це рішення ухвалено з метою активізації кредитування та здешевлення вартості кредитних ресурсів для сільгоспвиробників.
Зазначається, що для діючих партнерів Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві зміни набудуть чинності після підписання відповідних додаткових угод.