Сьогодні у Брюсселі відбулася зустріч членів Комітету з питань економічного розвитку зі Спеціальним представником Європейського Союзу з питань країн Перської затоки паном Луїджі Ді Маіо.
Під час обговорення сторони зосередилися на перспективах розвитку співпраці між Україною та країнами регіону Перської затоки, зокрема у таких сферах, як енергетика, агропромисловий комплекс, високі технології, торгівля та інвестиції. Окрему увагу було приділено пошуку нових форматів економічної кооперації, що дозволять розширити доступ української продукції та бізнесу до ринків країн регіону.
Пан Ді Маіо підтвердив незмінну підтримку України у боротьбі за свою незалежність, а також наголосив на важливості продовження політичного та економічного діалогу. Він підкреслив, що стратегія Європейського Союзу щодо розвитку відносин з країнами Перської затоки має враховувати інтереси та можливості країн-кандидатів на членство в ЄС, зокрема України, яка вже є важливим економічним і політичним партнером для цього регіону.
Як повідомляє Голова Комітету Дмитро Наталуха: «Ми також отримали оновлену інформацію про поточну економічну та політичну ситуацію в регіоні Перської затоки, що є важливим для формування української стратегії співпраці з цим регіоном. Відзначили, що Україна може відігравати важливу роль у зміцненні зв’язків між ЄС та країнами Перської затоки, пропонуючи унікальні можливості для розвитку взаємовигідного економічного партнерства.
Від імені Комітету з питань економічного розвитку висловлюємо щиру подяку пану Луїджі Ді Маіо та його команді за конструктивний діалог і готовність до співпраці.
Комітет переконаний, що розширення
економічних зв’язків між Україною, ЄС та країнами Перської затоки відкриє нові
перспективи для української економіки та європейської інтеграції.
Дмитро Наталуха запропонував розглянути можливість залучення України до платформи співробітництва між ЄС та Радою країн Перської затоки (GCC) у статусі спостерігача. Пан Ді Майо підтримав цю ініціативу, що відкриває нові перспективи для поглиблення економічного та політичного діалогу між Україною, Європейським Союзом і країнами GCC.