Комітет з питань інтеграції України до ЄС 12 травня провів засідання в рамках контрольної функції Комітету щодо реалізації Україною зобов’язань за Планом України в рамках інструменту Ukraine Facility. Виконання цих зобов’язань потрібне для проведення важливих реформ всередині України, а також для отримання фінансової допомоги від ЄС. У засіданні взяли участь представники міністерств, уряду, державної аудиторської служби, Міністерства економіки України, яке є Національним Координатором з виконання Ukraine Facility, народні депутати та представники громадянського суспільства. Відповідальні за виконання зобов’язань в рамках Ukraine Facility прозвітували про прогрес виконання Плану України та виклики на цьому шляху.


Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що у 2024 році Україна впоралася із виконанням тих пунктів, які були передбачені Планом України, однак, за результатами першого кварталу 2025 року вже фіксується відставання. «І це відставання є не просто констатацією факту. Ми всі з вами добре знаємо, що, на жаль, ми не все виконали за результатами першого кварталу і це вилилося в те, що Україна недоотримала коштів, на які сподівалася до державного бюджету», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона додала, що мета нинішнього засідання - оцінити стан виконання Україною умов в рамках Ukraine Facility. Також, - спільно напрацювати рішення, щоби уникнути ризиків стосовно подальшого виконання пунктів Плану України, адже це важливо не лише для отримання допомоги, а й для проведення реформ.


Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Дослідницька служба Верховної Ради України підготувала спеціальний путівник із виконання Ukraine Facility. «Я сподіваюся, що це та матриця, якою ми зможемо і далі послуговуватися для того, щоби спільно з урядовцями, спільно з представниками різних інших відомств аналізувати, звертати увагу на те, що потребує нашої спільної роботи, щоби все таки справлятися з тими задачами, які на сьогодні записані в Ukraine Facility», - наголосила голова Комітету.


За результатами засідання, Комітет з питань інтеграції України до ЄС ухвалив за основу рішення звернутися до Національного координатора з проханням надсилати профільним Комітетам Верховної Ради та Комітетам з питань інтеграції України до ЄС, з питань бюджету та з питань антикорупційної політики експертизу законопроєктів в рамках Плану України щодо інструменту Ukraine Facility в разі отримання її Урядом від Європейської Комісії. Також, звернутися до Уряду України з проханням доручити Державній аудиторській службі України, як Національному контролеру коштів ЄС, готувати на щоквартальній основі публічні звіти з метою запобігання зловживанням та корупційним ризикам у ході використання коштів на виконання заходів Плану України в рамках інструменту Ukraine Facility.


Також запропонувати Уряду долучити до оновлення Ukraine Facility громадянське суспільство та Верховну Раду України. «Нам є над чим попрацювати для того, щоби вдосконалити взаємодію між нами та міністерствами для виконання Плану України в подальшому, в тому числі його оновлення. Якщо є зараз можливість донести оновлення цього Плану в такому ключі, який дасть нам реальну можливість змін в країні - то, мені видається, це ті речі, які потрібно максимально використати, в тому числі із залученням громадських організацій, - підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Секретаріат Комітету з питань інтеграції України до ЄС візьме до уваги пропозиції, напрацьовані в ході засідання і доповнить висновок Комітету, ухвалений за основу.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

21 червня 2025 10:54
20 червня 2025 18:04
20 червня 2025 17:57
20 червня 2025 13:03
19 червня 2025 15:54
19 червня 2025 13:27
19 червня 2025 13:23
19 червня 2025 12:28
19 червня 2025 12:13
19 червня 2025 11:45