На позачерговому засіданні члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС розглянули проєкт Постанови №13143 про Звернення Верховної Ради України до Європейського парламенту, Європейської комісії, Ради Євросоюзу, парламентів та урядів держав-членів ЄС. У проєкті постанови висловлено вдячність Європейському Союзу за всебічну підтримку України у протидії збройній агресії російської федерації, що триває вже понад 10 років.

Народні депутати наголошують, що економіка України з 2022 року безперервно стикається з великими викликами, серед яких забезпечення енергетичної автономії на фоні руйнування енергоінфраструктури країни, збільшення вартості імпортних складових виробленої продукції, знищення технічних засобів та потужностей для виробництва (зберігання, переробки та експорту товарів).

У зверненні депутати наголошують, що запровадження 2022 року Європейським Союзом автономних торговельних заходів (АТЗ), які тимчасово скасували митні збори і квоти на імпорт українських товарів, дозволило значно наростити їхній експорт до країн Євросоюзу, особливо у стратегічно важливих секторах: металургії, сільському господарстві, машинобудуванні та хімічній промисловості. Як результат, це сприяло зростанню обсягів українського експорту до ЄС протягом дії режиму АТЗ на 31%.

Автори звернення, водночас, наголошують, що лібералізація торгівлі не змінила суті торговельного балансу, а навпаки - лише збільшила обсяги імпорту високоякісних компонентів, вузлів, агрегатів та технологій з ЄС до України, покращила якість продукції, що свідчить про спільний розвиток.

Окрему увагу у зверненні приділено аграрному сектору та харчовій промисловості України в забезпеченні економічної, фінансової та продовольчої стійкості держави. Торік агросектор згенерував близько 15,7% ВВП та 59,3% ($24,7 млрд) валютної виручки від експорту товарів з України.

Враховуючи наведені аргументи, від імені Українського народу Верховна Рада України у зверненні закликає Європарламент, Єврокомісію, Раду Європейського Союзу, парламенти та уряди держав-членів ЄС:

 невідкладно працювати над продовженням взаємних тарифних поступок на імпорт товарів на підставі статті 29 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із урахуванням показників взаємної торгівлі в останні роки;

ухвалити рішення Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельному складі для юридичного закріплення досягнутих домовленостей та виконання усіх адміністративних формальностей;

максимально сприяти взаємовигідній економічній співпраці України та Європейського Союзу з метою посилення спроможностей та потенціалів обох сторін, особливо на тлі повномасштабної війни росії проти України та подальших потреб у сировинному, ресурсному та виробничому посиленні Європи на тлі можливих безпекових загроз у майбутньому;

спільно з урядом України визначити напрямки взаємодії, що максимально відповідають курсу відкритої стратегічної автономії Європейського Союзу та посилити співпрацю в цих сферах на засадах спільного розвитку та партнерства.

Комітет з питань інтеграції України до ЄС, розглянувши проєкт постанови, ухвалив рішення внести його на розгляд Верховної Ради України та рекомендувати прийняти за основу і в цілому. Доповідачем з цього питання на сесії Верховної Ради запропоновано Голову Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванну Климпуш-Цинцадзе.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

23 квітня 2025 15:54
23 квітня 2025 15:35
23 квітня 2025 15:06
23 квітня 2025 14:50
23 квітня 2025 12:57
23 квітня 2025 11:34
23 квітня 2025 11:22
23 квітня 2025 10:05
22 квітня 2025 15:21
22 квітня 2025 15:04