Виступаючи перед учасниками заходу, які представляють 190 країн світу, українські парламентарі не тільки розповіли про воєнні злочини росії, а також презентували стратегію "зеленого" відновлення України у післявоєнний період.
Олег Бондаренко у своїй доповіді наголосив, що першочергова задача – це притягнути агресора до відповідальності.
"Вже зафіксовано 280 випадків екологічних воєнних злочинів, скоєних росією. Україна – перша країна у світі, яка зібрала докази екоциду. Наша мета полягає в тому, щоб притягнути агресора до відповідальності за екологічні злочини. Наша країна першою у світі розслідує воєнні злочини проти довкілля та забезпечує відповідальність у межах національної юрисдикції. Але нам необхідна підтримка світу у цьому питані, адже це зона міжнародної юрисдикції", – заявив Олег Бондаренко.
Також Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування зазначив, що збитки, завдані країною-окупантом навколишньому природному середовищу України, оцінюються в десятки мільярдів доларів та збільшуються з кожним днем.
Своєю чергою, Олена Криворучкіна наголосила, що питання екологічної безпеки напряму пов'язано з встановленням справедливого миру в Україні. Вона нагадала, що від російського екоциду страждає не лише Україна, його наслідки на собі відчуває і Європа.
"Будь-які "зелені" програми, будь-яка модернізація виробництва не дасть вагомого результату доки в Україні триває загарбницька війна, яку розпочала росія. Російська повномасштабна війна вже призвела до понад 200 млн тонн викидів CO2. І це не проблема не тільки України, і навіть не Європи, це проблема всього цивілізованого світу. Сьогодні безумовна вимога світової екологічної безпеки – мир в Україні!", – резюмувала заступниця Голови Комітету Олена Криворучкіна.
Як відомо, найближчі два тижні в Баку (Азербайджан) проходитиме СОР29 – щорічна конференція під егідою Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін. Цьогоріч Україна в рамках заходу також представить свій павільйон, в якому, серед іншого, гостей заходу познайомлять з концепцією "зеленої" відбудови України та планом відновлення довкілля нашої країни.