13 листопада 2024 року, у м. Ганновер, Федеративної Республіки Німеччина в межах міжнародної виставки EuroTier 2024 та фахово-інформаційної поїздки «Євроінтеграція сектору тваринництва – німецький досвід для України» за сприянням проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» відбулась конференція «Можливості та виклики щодо євроінтеграції для галузі тваринництва в Республіці Молдова та Україні».

Учасниками заходу були обговорені питання щодо процесу європейської інтеграції сектору тваринництва, розвитку торгівлі між Україною та ЄС продукцією тваринного походження, вимог ЄС щодо простежуваності продуктів тваринного походження під час виробництва та транспортування тощо.

Також було констатовано, що європейська перспектива подальшого розвитку України сьогодні є одним з політичних пріоритетів країни. Значна увага приділяється реформуванню сільського господарства і гармонізації національної політики зі спільною аграрною політикою Європейського Союзу. У цьому контексті подальший розвиток аграрної політики має бути орієнтований на європейські стандарти та вимоги.

З боку української делегації виступив керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Старинець, який зазначив, що дотримання українськими аграріями європейських вимог у секторі тваринництва – це вищий рівень якості та безпеки для людей і навколишнього середовища та першочергове завдання на шляху вступу України до Європейського Союзу.

Тимчасова лібералізація торгівлі між Україною та Європейським Союзом і набуття Україною статусу кандидата до ЄС у 2022 році сприяли зростанню експорту української тваринницької продукції на європейські ринки. На кінець 2022 року 432 підприємств мали право експорту на ринок ЄС.

Водночас серед усієї продукції АПК саме до продукції тваринництва застосовується найбільше вимог щодо безпеки та якості продуктів. Щоб потрапити на ринок ЄС, товари мають відповідати довгому переліку критеріїв, який, окрім ветеринарної сертифікації, фітосанітарного контролю і дотримання прав споживачів, включає пункт про забезпечення благополуччя тварин.

Олександр Старинець акцентував увагу на постійній законотворчій роботі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо імплементації вимог законодавства ЄС, зокрема у сфері ветеринарії, благополуччя тварин, безпечності харчових продуктів в українське законодавство, що в свою чергу надає можливість багатьом українським компаніям у секторі тваринництва отримати відповідну європейську сертифікацію.

Попри війну з моменту отримання Україною статусу країни-кандидата, Верховною Радою України було ухвалено такі комплексні євроінтеграційні закони, підготовлені Комітетом, як про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами, про продовольчу безпеку та розвиток тваринництва тощо. Що було відповідно оцінено в Звіті Єврокомісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, а в подальшому і в Доповіді Єврокомісії щодо України у 2023 році.

Також він додав, що наступним завданням Комітету є продовження роботи над проблемою безпечності харчових продуктів та ветеринарії, оскільки нові регламенти Європейського Союзу вимагають фактично вже нової редакції закону у цій сфері.

У заході взяли участь керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Старинець, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, Парламентський Державний секретар Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Офелія Нік, Державний секретар Міністерства сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова Юрій Скрипнік, керуючий директор Асоціації німецьких тваринників Ганс-Петер Шонс, керівниця проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» Марія Ярошко, голова Євроінтеграційного комітету УКАБ Олександра Авраменко, Начальник відділу охорони здоров’я та утримання тварин Національного агентства з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова Віталій Караус, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Дмитро Унгурян, голова Асоціації молочних фермерів України Ганна Лавренюк, Голова Асоціації свинарів України Оксана Юрченко, виконавчий директор Асоціації виробників молока Республіки Молдова Людмила Катлабуга, членкиня Асоціації виробників свинини Республіки Молдова та представники інших організацій Катерина Перебінос та інші.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

12 грудня 2024 18:16
12 грудня 2024 17:50
12 грудня 2024 17:09
12 грудня 2024 16:54
12 грудня 2024 15:56
12 грудня 2024 13:30
12 грудня 2024 13:22
12 грудня 2024 11:56
12 грудня 2024 10:30
12 грудня 2024 10:21