Заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський традиційно публікує місячний огляд найцікавіших подій у сфері розвитку індустріальних парків.
«Головною подією жовтня для українських індустріальних парків України став запуск державного фінансування розвитку їхньої інфраструктури. Це історичне для нашої держави рішення, хоча практично всі сусідні з нами країни давно й успішно використовують цей інструмент розвитку промисловості. Переконаний, що промислова інфраструктура, яку створюють індустріальні парки, сприятиме не тільки резидентам ІП, а й громадам, де вони розташовані.
Традиційно представляю огляд найцікавіших подій минулого місяця у сфері розвитку індустріальних парків.
В Одесі за підтримки проекту «Програма USAID РАДА: наступне покоління» Комітет провів засідання круглого столу щодо розвитку індустріальних парків. У заході взяли участь голови громад, підприємці, урядовці, парламентарі, керівники обласної та міської влади.
На розгляд Верховної Ради України внесено законопроект реєстр. №12117 з удосконаленням законодавства у сфері розвитку індустріальних парків. Проект змін напрацьований на базі ініціатив Робочої групи Комітету з питань економічного розвитку. Вони зокрема передбачають надання можливості ініціатору індустріального парку одночасно бути керуючою компанією в одній юридичній особі, розширення переліку видів діяльності учасника індустріального парку, надання керуючій компанії права скористатись державною програмою доступних кредитів «5-7-9» тощо.
Міністерство економіки України підписало накази на державну підтримку розвитку інфраструктури 11 індустріальних парків на суму понад 1 млрд. грн., а також підготувало та передало на розгляд Уряду проект постанови про виключення з Реєстру кількох індустріальних парків, які досі не спромоглися почати діяльність та знайти керуючу компанію.
Нововолинський індустріальний парк NOVO став учасником міжнародного акселератора для бізнесів сфери харчування від Haas Business School у Берклі. У фіналі акселератора 20 учасників-переможців відбору разом зі своїми проектами відправляться у поїздку у США до кампусу університету Berkeley та Haas Business School. У США вони зможуть презентувати свої проєкти потенційним байєрам мереж та інвесторам Кремнієвої долини.
Долинська міськрада (Івано-Франківська область) обрала керуючу компанію для ІП «Перший еко-індустріальний парк». Нею стала компанія «ПІРС» (будівництво та операції з нерухомістю).
Менська міськрада (Чернігівська область) обрала керуючу компанію для ІП «Менський». Нею стала компанія «Волмакс» (будівництво).
Агенство регіонального розвитку Одеської області оголосило про намір створити індустріальний парк «Дунайська воднева долина», на розвиток якого планується залучити інвестиції Уряду Німеччини та землі Баварія обсягом 14 млн. євро.
Калуська міськрада (Івано-Франківська область) надала в оренду на 30 років компанії «Сіті Тех Індастрі» ділянку 19,7 га для будівництва та експлуатації обʼєктів на території індустріального парку «Галіція».
Уряд вніс до Реєстру індустріальних (промислових) парків низку нових ІП: «Техно Парк Вознесенськ» (Миколаївська область), «Чернівці», «Future Industry Hub» (Хмельницька область), «Екоцентр» (Львівська область), «SUNART» (Миколаївська область).»