Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у 15-му засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Засідання, зокрема, було присвячене обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, а також прогресу у виконанні семи кроків, окреслених Єврокомісією у її висновку щодо заявки України на членство в Європейському Союзі. Ішлося також про залучення громадянського суспільства у процесі євроінтеграції та реалізацію фінансового механізму підтримки України з боку ЄС Ukraine Facility.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що міжурядова конференція, яка відбудеться в ЄС наприкінці червня, затвердить переговорну рамку з Україною. "Щоб ми могли продовжувати роботу і вийти на інший рівень нашої співпраці з Євросоюзом. Ми, таким чином, можемо не лише отримати додаткову мотивацію працювати задля нашого майбутнього і наших перспектив, але також визначити пріоритети, структурувати наші реформи та гарантувати, щоби цей процес відбувався інклюзивно», — сказала голова Комітету. Вона переконана, що важливо, щоби уряд, парламент, громадянське суспільство, та бізнес-асоціації, як і інші зацікавлені сторони, об’єднали свої зусилля на шляху до ЄС. «Так, як ми це робили, коли всі працювали над отриманням статусу кандидата, коли разом, невтомно і, слава Богу, успішно працювали над виконанням семи умов, які супроводжували надання кандидатського статусу, а потім — над тими чотирма додатковими уточненими умовами, які були викладені у звіті про розширення», — сказала голова Комітету.

Вона подякувала Європейському економічному і соціальному комітету за максимальне залучення до їхньої роботи української Платформи громадянського суспільства. Зараз Платформа громадянського суспільства бере участь у дискусіях цього комітету. Поки не в ухваленні рішень, але є частиною процесу ухвалення цих рішень. «Я думаю, що цей досвід, безумовно, буде дуже практичним і корисним у майбутньому", — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Голова Комітету зауважила, що Верховна Рада нещодавно ратифікувала Ukraine facility, а також план України, який безпосередньо пов’язаний з євроінтеграційним поступом України. Він окреслює умови, практичні кроки та реформи, які Україна має здійснити, щоб отримувати фінансову підтримку ЄС. «Але я також вважаю, що важливо, коли ми говоримо про великі завдання, які стоять перед Україною, про трансформацію, яка має відбутися навіть на тлі цієї кривавої, жорстокої, трагічної війни, в якій Росія намагається стерти нас з мапи світу, важливо, щоби з боку Європейського Союзу ми мали дуже міцну підтримку і активну позицію», — сказала голова Комітету.

Вона зауважила, що з боку ЄС дуже важливо гарантувати, що процес розширення, якому Україна надала нового імпульсу, не стане заручником внутрішніх реформ в Європейському Союзі. «Ці процеси мають розвиватися паралельно. Це важливо не лише для України, а й для всіх інших країн, які прагнуть членства в ЄС і намагаються досягти успіху на цьому шляху», — сказала голова Комітету. Вона також додала, що процес переговорів між Україною та ЄС, між ЄС та іншими країнами має бути взаємовигідним. Адже із приєднанням нових членів Європейський Союз стане ще сильнішим економічним та геополітичним гравцем.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 липня 2024 16:24
24 липня 2024 15:23
24 липня 2024 13:43
24 липня 2024 12:53
24 липня 2024 12:45
24 липня 2024 12:37
24 липня 2024 12:24
24 липня 2024 11:26
23 липня 2024 15:39
23 липня 2024 13:06