Привертаючи увагу до багатьох проблем, з якими стикається наша планета і довкілля, з необхідністю донесення ключової думки щодо можливості позитивних змін, об’єднавшись довкола боротьби за чисте навколишнє природне середовище задля наступних поколінь, 6 серпня 1998 року було засновано День довкілля. В Україні, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, цей день відзначають у третю суботу квітня.

Ідея започаткування свята полягала у проведенні Всеукраїнської акції "Дерево-Життя", залучаючи якомога більше свідомих громадян до висадки дерев, як стратегічної цілі відновлення лісів України, зменшення забруднення повітря, скорочення викидів вуглецю.

День довкілля також пов’язаний з проведенням Стокгольмської конференції з довкілля, яка визначила новий етап у потужному розповсюдженні екологічно орієнтованого руху, оскільки саме тоді з’явилася Програма ООН з довкілля (ЮНЕП) (United Nations Environment Programme – UNEP), яка являє собою головного фундатора Всесвітнього Дня довкілля, обираючи щороку певне питання для зосередження уваги світової спільноти.

За останні десять років серед ключових проблем були дика природа, ліси та пластикові відходи. У той же час жодного разу не підіймались питання шкоди довкіллю чи, зокрема, екоциду під час збройної агресії та безперервних військових дій однієї країни проти іншої. І на тлі постійних масових ракетних обстрілів, радіоактивної небезпеки, тривалої окупації і всіх тих немислимих страждань, які принесла Україні повномасштабна війна, проблеми довкілля можуть здаватися другорядними.

Але починаючи з перших годин повномасштабного російського збройного вторгнення в Україну, Комітетом ведеться наполеглива робота щодо активного опрацювання законопроектів і привернення уваги до проблем довкілля, у просуванні ідеї щодо усвідомлення громадянами, що глибокі рани, які російська агресія завдає лісам, степам, річкам, озерам, водно-болотним угіддям, ділянкам морського узбережжя, цілим екосистемам з унікальним рослинним і тваринним світом України, залишаться на десятиліття. Окрім того, спадок війни ще довго буде жахливим відлунням і загрозою й після того, як гармати стихнуть, і ми вже зараз не повинні втрачати жодної хвилини для порятунку довкілля України.

Особиста відповідальність кожного з нас щодо захисту та відновлення довкілля від результатів діяльності людини і нанесеної війною шкоди слугує визначним елементом у залученні до заходів з нагоди Дня довкілля, а також у нагадувані один одному наскільки життя і здоров’я українців залежить від чистоти довкілля.

У цей день Комітет закликає до створення нових екологічних ініціатив і програм, до участі у будь-якій природоохоронній діяльності і формуванні звичок щодо захисту і збереження довкілля, у проведенні еко-орієнтованих навчальних тем у школах, виховуючи навіть маленьких українців у атмосфері піклування і турботи про навколишнє природне середовище.

Долучитися до Дня довкілля просто –достатньо провести цей день з сім’єю на природі, взявши участь в акціях висадки дерев чи санітарного очищення в парках з урахуванням вимог безпеки і обережності щодо замінованих територій країни. І такі, здавалося б, невеликі кроки можуть мати колосальний вплив на стан довкілля і допомоги всій процвітаючій Україні в майбутньому!

Тож, народні депутати України – члени Комітету власним прикладом заохочують небайдужих громадян і запрошують приєднуватися до акцій висадки дерев, озеленення та благоустрою населених пунктів, очищення водних джерел власними силами в кожному куточку чарівної України.

В руках кожного українця – чистота довкілля нашої країни! Бережімо себе! Бережімо красу української природи, закликаючи всіх до сприяння її оновленню! І це завдання та обов’язок кожної свідомої людини і громадянина у прагненні до Перемоги, відновлення та процвітання нашої держави!


Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

25 травня 2024 16:26
25 травня 2024 15:41
25 травня 2024 11:00
24 травня 2024 18:43
24 травня 2024 16:54
24 травня 2024 14:04
24 травня 2024 13:45
24 травня 2024 11:01
24 травня 2024 10:41
23 травня 2024 20:08