На цьому голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила під час свого виступу на Міжпарламентській конференції зі спільної зовнішньої політики, політики безпеки та спільної політики оборони. У дискусії, присвяченій західній підтримці України у боротьбі з росією, голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наголосила, що важливо усвідомлювати, що це підтримка не лише України, а й всієї Європи, західної цивілізації, всього демократичного світу. «росія очолила вісь зла, сформовану автократіями, і взяла на себе військове лідерство. Вона хоче підкорити Україну. Для неї було б ідеально, якби Україна повністю або хоча б частково капітулювала. Всі, хто сьогодні закликають до перемовин, мають добре пам’ятати, що кремль порушив практично всі серйозні угоди, які були з Україною чи з країнами НАТО», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, немає жодної впевненості в тому, що якби навіть росія отримала те, що хоче - вона б не почала нову війну і не використовувала б силу десь в іншому місці. «Тому, якщо ми хочемо вижити - в нас єдиний шанс - продовжувати боротися. Але жодна країна світу не могла би подолати таку брутальну атаку, яку веде росія проти України, самостійно, і тому ми продовжуємо розраховувати на допомогу міжнародних партнерів», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона додала, що цілі росії можуть реалізуватися тільки тоді, якщо міжнародні партнери не впораються з тим, щоби адекватно підтримати і підготувати українські Сили Оборони. «Ми щиро вдячні за все, що вже було зроблено і що робиться, але, водночас, не можемо не констатувати, що триває таке сприйняття, що це не наша війна, а якась незрозуміла українська війна. Але перемога України і стратегічна поразка росії - в наших спільних інтересах. Лише це може гарантувати безпеку як в Європі, так і у світі», - наголосила голова Комітету.

Вона зазначила, що путін постійно вдається до стратегічної невизначеності стосовно Заходу - чи буде він використовувати ядерну зброю чи ні, чи буде атакувати країни НАТО, чи буде відкривати другий фронт у Придністров’ї чи ні. А демократичний світ, на жаль, відповідає стратегічною прозорістю. Захід, на її думку, має вживати ту саму стратегічну невизначеність щодо путіна, і він повинен її враховувати. росія, за словами голови Комітету, вже веде Третю світову війну гібридними, військовими і негібридними методами, як в Україні, в Сирії, Африці, на європейських територіях через інформаційні кібератаки, через підривну діяльність, але, у світі все ще існує наратив про те, що це українська війна. «На нас нападає варвар із сокирою в руках, а ми намагаємось йому протистояти шпагою, використовуючи чесні правила дуелі, які він просто зневажає. В той час, як росіяни вбивають наших дітей, перетворюють наші родючі землі на пустелю, руйнують наші квітучі міста, насильно депортують наших дітей, наших громадян, знущаються над нашими людьми - є ще купа країн, які продовжують роздумувати над тим, чи можна їхню зброю використовувати проти легітимних військових цілей на території росії. І чи дійсно Україна має отримати всі інструменти, щоби закрити і себе, і всю Європу від російської атаки», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона вкотре наголосила, що найкращою гуманітарною допомогою Україні є надання зброї у великих кількостях і високої якості. «Для того, щоби Україна могла перемогти - нам потрібно, щоби світ і Україна мобілізувалися у спільному виробництві і спільній закупівлі зброї, передачі цієї зброї Україні», - сказала голова Комітету. Вона також подякувала за фінансову підтримку з боку західних партнерів і наголосила, що не лише прибутки від активів, а й самі російські активи треба передати Україні. «Невже Черчилль би думав над тим, чи варто йому використовувати активи нацистської Німеччини для британських військових потреб у війні?» - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що союзники України мають знайти консенсус у тому, що є поразкою росії. «І це не тільки повернення до кордонів України 1991 року, а й унеможливлення нової атаки росії будь-де у світі в майбутньому. І ми маємо впоратися зі страхом поразки рф. Тому, що російська перемога чи якесь непевне закінчення цієї війни матимуть набагато гірші наслідки для світу», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила, що прийдешні вибори в росії будуть звичайною профанацією, і саме так їх і має сприймати цивілізований світ. А путіна - не легітимним керівником, а самопроголошеним. Також голова Комітету наполягла, що без членства України в ЄС та НАТО не буде стабільного миру на континенті.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

19 грудня 2025 12:54
19 грудня 2025 12:16
19 грудня 2025 11:50
19 грудня 2025 11:32
19 грудня 2025 10:42
19 грудня 2025 10:15
18 грудня 2025 15:17
18 грудня 2025 14:34
18 грудня 2025 14:07
18 грудня 2025 10:38