Всеукраїнський молодіжний конкурс «Юридична освіта майбутнього»

Міністерство освіти і науки України інформує, що Рада молодих юристів України, Інститут політико-правових та релігійних досліджень, Київська Мала академія наук учнівської молоді за сприяння Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та підтримки Міністерства молоді та спорту України організовують Всеукраїнський молодіжний конкурс «Юридична освіта майбутнього».

Метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді та внутрішньо переміщених осіб; виявлення проблемних питань юридичної освіти та шляхи їх вирішення; залучення студентів до процесів покращення якості вищої юридичної освіти в Україні; залучення молодих науковців до інтеграції юридичної освіти в європейський освітній простір; професійна орієнтація школярів; аналітика питання підвищеної популярності професії юриста у абітурієнтів.

Прийом конкурсних робіт включно до 30.04.2024 року.

Докладніше про конкурс за посиланням.

 

Міжнародні партнери продовжили доступ до провідних електронних ресурсів та баз наукових і аналітичних даних

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Доступ до джерел наукової інформації має важливе значення для українських науковців, адже допомагає їм продовжувати власні дослідження та бути інтегрованими до міжнародного наукового простору у складних умовах, спричинених російською агресією.

Протягом 2022-2023 рр. на офіційних вебсайтах Clarivate та Elsevier з’явилися спеціальні сторінки для підтримки наукової спільноти України, що містять актуальну інформацію про можливості ресурсів і програмних інструментів, де постійно оновлюється інформація про навчальні матеріали, заплановані вебінари українською мовою тощо (сторінка Ukraine Academic Support на офіційному порталі Elsevier та розділ #StandWithUkraine на порталі Clarivate).

Нагадуємо, що заклади вищої освіти та наукові установи мають можливість підключити доступ своїм працівникам до наданих електронних ресурсів. Детальну інформацію про можливості доступу до ресурсів Research4Life, баз даних Web of Science, Scopus та інших електронних ресурсів, а також контакти для отримання консультацій з питань їхнього використання можна знайти на вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України. 

 

Розпочався проект «POLARIN»

01 березня 2024 року офіційно стартував проект «POLARIN» програми ЄС «Горизонт Європа», у якому бере участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу.

Це установи, що забезпечують полярні дослідження, з ЄС, Чилі, Канади, США, Великої Британії та інших країн. Координує проєкт Інститут Альфреда Вегенера, Німеччина.

«POLARIN» передбачає об'єднання 64 дослідницьких інфраструктур в Арктиці та Антарктиці й надання до них вільного доступу всім учасникам. Доступ може бути як безпосередній, так і віддалений.

У такий спосіб планують підтримати міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів для вирішення глобальних проблем, зокрема кліматичних. Адже саме ці регіони особливо важливі для клімату всієї Землі та першими реагують на зміни.

Читати більше.

 

У профтехах учнів навчатимуть керувати цивільними дронами

Трансформація системи освіти передбачає розвиток інновацій та технологій. Зокрема, впровадження у профтехах програм, які підготують українців до викликів сьогодення та професій майбутнього. Наразі потреба у фахівцях, які вміють керувати цивільними дронами, зростає. Адже потенціал використання безпілотників дуже великий.

Поки опанувати навички керування дронами можна тільки на додатковому курсі. Однак уже в 2024 році Міністерство освіти і науки України планує створити освітній стандарт та запровадити ліцензування в профтехах. Це дозволить молоді і дорослим отримати документ про освіту державного зразка за фахом «Оператор цивільних дронів».

У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що у 2024 році навчитися керувати цивільними дронами можна буде в 7 профтехах країни. Заклади освіти вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програму для такого навчання.

Йдеться про заклади освіти у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.

 

Мистецтво переговорів і вирішення конфліктів (медіація)/ ArtNoConflict

Україна бере участь у новому проєкті Еразмус +, що стосується напряму віртуальних обмінів у сфері вищої освіти та молоді, - «Мистецтво переговорів і вирішення конфліктів (медіація)/ ArtNoConflict».

Мета проекту - надати молоді доступ до нового рівня міжнародної, міжкультурної та інклюзивної освіти через упровадження віртуальних обмінів у сфері мистецтва переговорів і медіації в країнах ЄС, Грузії та Україні, щоб зміцнити демократію, культурне розмаїття та сприяти об’єктивному розвʼязанню проблем через набуття найкращих європейських практик.

Проектні команди вже почали працювати, тому незабаром буде оголошено набір у групи, чекайте на анонси!

Читати на сайті.

 

Оголошено конкурси на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених, стипендій НАН України для молодих вчених та проведення атестації стипендіатів Президента України, стипендіатів НАН України

Про це повідомили у Національній академії наук України.

З 1 березня 2024 р. оголошено конкурс на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених та конкурс на здобуття стипендій НАН України для молодих вчених.

Необхідні матеріали приймаються до 20 березня 2024 року.

Докладніше про умови конкурсу на сайті.

 

Мінветеранів цьогоріч спрямує 71 млн грн на перекваліфікацію та здобуття ветеранами вищої освіти

Міністерство у справах ветеранів України цьогоріч спрямує 71 млн грн на перекваліфікацію та здобуття ветеранами вищої освіти. Про це повідомив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час Форуму ветеранського бізнесу “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи”.

Форум ветеранського бізнесу “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи” відбувся за підтримки програми “Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні”, у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, що реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alertert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

 

Цього року 2,5 млрд грн на укриття мають сприяти охопленню більшої кількості дітей офлайн-навчаннямев

27 лютого 2024 року під головуванням заступника Міністра фінансів України Романа Єрмоличева відбулась зустріч із представниками Міністерства освіти і науки України та експертного середовища щодо застосування раціональних підходів до розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту, в обсязі 2,5 млрд гривень.

МОН наразі напрацьовує нові підходи до поділу територіальних громад за визначенням рівнів ризику безпеки в системі освіти (беруться до уваги кількість повітряних тривог, наявність критичної інфраструктури, ймовірність небезпеки ураження). На їх основі буде здійснено розподіл коштів цієї субвенції, а надалі застосовано різні освітні політики.

Водночас було презентовано систему DREAM, що дозволить за чітко визначеними критеріями відібрати проекти будівництва укриттів для шкіл, розташованих у всіх регіонах України.

Окрім того, під час зустрічі було обговорено головні критерії, за якими буде здійснено оцінку пріоритетності проектів будівництва укриттів, і питання завершення розпочатого ще в минулому році будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти.

Більше на сайті Міністерства фінансів України.

 

«Горизонт Європа»: Уряд затвердив Положення про національні контактні пункти та Координаційний центр

27 лютого, Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову «Про затвердження Положення про національні контактні пункти та Координаційний центр Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарної до програми «Горизонт Європа».

Метою ухвалення постанови є реалізація Угоди між Україною, з одного боку, і Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії, з іншого боку, про участь України в Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» і Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарній до Рамкової програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». 

Затвердженим положенням визначаються засади відбору та діяльності національних контактних пунктів та Координаційного центру. Це створить потужну інфраструктурну підтримку програм «Горизонт Європа» та «Євратом», а також посилить участь українських організацій у цих програмах.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

23 квітня 2024 20:12
23 квітня 2024 20:11
23 квітня 2024 19:50
23 квітня 2024 19:24
23 квітня 2024 19:21
23 квітня 2024 19:17
23 квітня 2024 19:01
23 квітня 2024 18:02
23 квітня 2024 16:34
23 квітня 2024 15:05