Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів Дніпропетровської та Миколаївської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови, у зв’язку з необхідністю приведення їх назв у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
Після вивчення позицій місцевих органів влади, військових адміністрацій та експертів, Комітет прийняв рішення утворити підкомітет з питань деколонізації, який очолив Перший заступник Голови Комітету Роман Лозинський.
Предметами відання підкомітету є:
- реалізація норм законодавства щодо ліквідації символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму;
- реалізація норм законодавства щодо ліквідації символіки російської імперської політики в Україні;
- реалізація норм законодавства щодо вилучення з публічного простору назв населених пунктів, які не відповідають стандартам державної мови;
- найменування і перейменування населених пунктів і районів;
- інші питання, з опрацювання яких Комітет не є головним.
Роман Лозинський зазначає, що: «Основним завданням підкомітету є усунення з публічного простору назв, пов'язаних з російською імперською політикою. Закон про деколонізацію встановив чітку процедуру перейменування населених пунктів, які не відповідають законодавству, а також строки ухвалення таких рішень. Багато місцевих рад провели консультації з мешканцями і надали свої пропозиції нових назв. Підкомітет з деколонізації планує їх враховувати. Але окремі ради вирішили, що цей закон не для них, і вони не будуть його виконувати. Для керівників таких громад мушу нагадати, що закон не містить норм щодо можливості залишити існуючу назву населеного пункту, яка пов’язана з символікою російської імперської політики».