Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук долучилась онлайн до Презентації Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
«Наш Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики готував до ухвалення відповідний Закон щодо впровадження і ведення електронних реєстрів у сфері культури. Дуже приємно, що сьогодні колеги з Міністерства культури та інформаційної політики України презентують Реєстр, який перебуває на фінальній стадії розробки», - зазначає народна депутатка.
За словами політикині, вже з 1 січня 2024 року Реєстр стане доступним не тільки службовцям, а й всім громадянам онлайн.
У відкритому доступі буде інформація про більшість пам’яток: як державного, так і місцевого значення; як про давно відомі, так і про нововідкриті.
В Україні приблизно 140 тис. нерухомих культурних памʼяток. Майже 100 тис. з них вже внесено до Реєстру. Цю роботу здійснюють місцеві органи уповноважені на охорону памʼяток.
Євгенія Кравчук висловила вдячність команді МКІП та Міністерства цифрової трансформації України за реалізацією ініціативи, TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах (за підтримки USAID та UKAID); Eurasia Foundation та Фонд Східна Європа за підтримку презентації та воркшопу. А також т.в.о Міністра культури та інформаційної політики Ростиславу Карандєєву і заступниці Міністра культури та інформаційної політики Анастасії Бондар.
За інформацією МКІП, запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях. Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.