У Комітеті з питань економічного розвитку не припиняється робота над чутливими для вітчизняної економіки питаннями. Про перебіг роботи проінформував заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.
"Минулий тиждень був дуже насичений - разом з колегами продовжуємо працювати над впровадженням реформ. Робота ведеться одразу в кількох напрямках.
Мафи та парковки. Нова редакція законопроекту потребує залучення профільних експертів для визначення зрозумілого для всіх та прозорого механізму отримання права на розміщення тимчасових споруд та визначення оператора майданчика для паркування. Тож, провели зустріч з представниками Асоціації міст України, де обговорили ключові зміни в законодавство у сфері земельних відносин та благоустрою населених пунктів.
Минулого тижня Комітет з питань економічного розвитку розглянув і рекомендував Верховній Раді України прийняти у першому читанні за основу проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації" (реєстр. №10143), розроблений з метою подальшого реформування сфери банкрутства та виконання умов про надання Україні макрофінансової допомоги ЄС. Ключова мета - запровадження інституту превентивної реструктуризації, що надаватиме можливість життєздатним підприємствам, які зіткнулися з тимчасовими фінансовими труднощами, відновити свою платоспроможність та продовжувати діяльність.
Надалі продовжується робота над проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава" (реєстр. №5593-д) про декомунізацію в сфері управління державними компаніями. Відмова від радянських підходів планової економіки та перехід до ринкових – ефективних, гнучких, з мінімальними ризиками корупції – призведе до перезапуску економіки, збільшення інвестиційної привабливості підприємств та додаткових коштів в бюджет як від МВФ (макрофінансова допомога), так і від платників податків.
Ще одне важливе завдання, яке Україна повинна виконати за умовами співпраці з МВФ, - це зменшення частки непрацюючих кредитів в банківському секторі. Станом на 1 жовтня 2023 року їх обсяг - 422,5 млрд грн (!). Війна спровокувала зменшення кредитного попиту у населення та бізнесу та, як наслідок, знизила якість кредитних портфелів банків. Для забезпечення стійкості банків необхідно на законодавчому рівні врегулювати механізм реалізації "поганих" кредитів. Це дозволить банкам вивільнити фінансові ресурси, збільшити ліквідність та інтерес інвесторів. Тож виконуємо вимоги МВФ та готуємо відповідний законопроект.
Продовжуємо працювати над якісними, антикорупційними, ринковими реформами з використанням найкращих світових практик."
