Для України надзвичайно важливим завданням є не просто відбудувати знищене росіянами житло, а також відновити економіку держави, зокрема промисловість та енергетику. Саме для того, щоб залучити інвесторів для швидкої відбудови держави, Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект № 9627, який спрощує порядок встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок.
Про це розповів народний депутат, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
«Прийнявши цей законопроект, ми зробили перший крок у напрямку спрощення процедури зміни цільового призначення землі для потреб відбудови об’єктів промисловості й енергетики. Ми не просто скорочуємо час проходження процедури від 1-3 років до півтора місяця, а й робимо процедуру максимально прозорою, прибираючи корупційні ризики та створюючи максимально привабливі умови для інвесторів», — зазначив політик.
Він уточнив, що спрощений механізм діятиме лише за межами населених пунктів, там, де немає затвердженої містобудівної документації й для чітко визначеного переліку об’єктів промисловості й енергетики.
Водночас громада контролюватиме, що саме буде побудовано на її території.
«Саме громада надаватиме мотивований висновок повноважного органу містобудування й архітектури — це і є інструмент контролю з боку громади. Однак цей висновок не містить дискреції, тобто чиновники не зможуть за бажанням надавати чи не надавати документ. Якщо є підстави – висновок має бути наданий, якщо таких підстав нема, то його не нададуть. Усе буде прозоро, зручно й дуже швидко», — наголосив народний депутат.
