З початку року
Україна експортувала майже 49 млн тонн агропродукції. Про це заявив Голова
Комітету з питань аграрної та земельної політики. Олександр Гайду підкреслив,
що за 9 місяців 2023 року Україна вивезла на 32% більше збіжжя, ніж за
аналогічний період 2022 року.
“Така динаміка склалася через те, що в 2023 році більша частина продовольства експортувалася завдяки роботі «зернового коридору». Через одеські порти вдалося вивезти перехідні залишки, що утворилися в країні з початком війни та блокадою українського експорту російськими військами. Також свій вплив мало і нарощування обсягів експорту альтернативними шляхами, особливо річковими портами Дунаю, що збільшили свою пропускну здатність в 2 рази”, - наголосив Олександр Гайду.
До речі, зараз найбільші обсяги українського продовольства експортують саме через дунайські порти.
“Зараз структура експорту сильно змінилася. Наприклад, у вересні 2022 року 58% продовольства експортувалося через порти Одеської області в рамках «зернового коридору», 17% - річкові порти Дунаю, 15% - залізницею та 10% - автотранспортом. В вересні 2023 року 63% обсягу було експортовано через річкові порти Дунаю, 26% - залізницею, 10% - автотранспорт та 1% - морські порти Одеської області”, - зазначив Олександр Гайду.
Також Україна працює над розвитком сухопутної логістики. Зокрема, нещодавно контроль тих вантажів, що рухаються з українсько-польського кордону до литовських портів, проходитиме в спрощеній процедурі. А саме - ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль вантажі проходитимуть безпосередньо в порту Клайпеда.
“Цей крок однозначно пришвидшить процес переходу кордону. Варто зазначити, що це один із багатьох заходів, що зараз запроваджуються для прискорення експорту української агропромислової продукції”, - підсумував Олександр Гайду.