Під час виступу парламентарка поділилася напрацюваннями Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Це:
- Закон України щодо впровадження і ведення електронних реєстрів у сфері культури №3152-IX (передбачає формування електронної бази культурної спадщини, яка містить реєстри різного спрямування);
- Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України» №3097-IX (передбачає зняття пам’яткоохоронного статусу та захисту з тих об’єктів, які є імперськими та комуністичними символами);
- законопроєкт за реєстр. №9072 про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо збереження культурної спадщини України та національної пам’яті, спрямований на підсилення безпекової складової культурної спадщини.
Окрім того, готується законопроєкт щодо боротьби з чорною археологією, яким визначено:
- осучаснити методи боротьби з нелегальним обігом культурних цінностей;
- посилити відповідальність за правопорушення, пов’язані з посяганнями на культурні цінності,
- вирішити питання обмеження використання металодетекторів на землях історико-культурного призначення;
- упорядкувати державний облік археологічних предметів, в тому числі тих, що перебувають в приватному володінні,
- заборонити продаж археологічних предметів, зокрема в інтернеті.
«Плануємо ініціювати у Комітеті обговорення концепції національної святині. Ця ідея виникла після спілкування з колективом заповідника "Києво-Печерська лавра" та його в.о. директора, Максимом Остапенком. Активізувалася робота і щодо Нікосійської конвенції про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями. Сподіваюся, невдовзі ратифікуємо.
Дякую організаторам Форуму за запрошення на цей змістовний захід. Впевнена, це лише початок результативного діалогу між державою і громадянським суспільством, об’єднаними метою зберегти і примножити національні скарби», - написала заступниця голови Комітету.