18 вересня відбулося спільне засідання Комітету з питань енергетики та ЖКП Верховної Ради України та Комітету з питань промисловості, досліджень та енергетики Європейського Парламенту.

Учасники обговорили питання співпраці комітетів стосовно євроінтеграції української енергетики, безпеки енергопостачання й інтеграцію енергетичних ринків.

«Вважаю, що наша співпраця має базуватися на підвищенні енергетичної безпеки, конкурентоспроможності й стабільності, що є необхідним для сприяння економічному зростанню й досягненню прогресу на шляху інтеграції України до європейського енергетичного ринку», — зазначив на початку зустрічі Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Верховної Ради України Андрій Герус.

Голова Комітету енергетики Європарламенту Крістіан Сілвіу-Бушой, зі свого боку, зауважив, що Україна перебуває на шляху вступу до ЄС і важливо, щоб українське законодавство збігалося з європейським, зокрема, в енергетичній галузі. 

«У вас зараз непрості часи. Ми — за єдиний підхід, але сконцентровані більше на фінансовій підтримці. Усі ваші потреби ми передамо Єврокомісії, а потім і країнам-членам ЄС», — запевнив українських колег  Крістіан Сілвіу-Бушой.

Окрему увагу співрозмовники приділили питанням, пов’язаним із прийдешнім осінньо-зимовим опалювальним сезоном. Українська сторона озвучила прогнози й можливі проблеми через очікувані атаки рф по критичній інфраструктурі.

Зокрема, Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус акцентував, що необхідно збільшити технічний ліміт комерційного імпорту електроенергії, надання генераторів й обладнання для електростанцій, встановлення сонячних панелей, щоб об’єкти споживання були поруч з об’єктам генерації.

Перший заступник Голови Комітету Олексій Кучеренко закликав європейських  колег підтримати взаємну гарантію походження електроенергії між ЄС та Україною.

Голова підкомітету адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Інна Совсун зазначила, що ЄС може допомогти нашій державі посиленням санкцій проти країни-агресора.

«Основна проблема — це постачання газу LPG з росії до ЄС. Цьогоріч воно зросло на 40%, а це 12,5 млрд євро. Це треба вирішувати. Продовжувати фінансувати росбюджет неприйнятно. Тому закликаю вас підтримати повне ембарго на російський газ!», — підкреслила парламентарка.

Підтримуючи свою колегу, член Комітету Андрій Жупанин зауважив, що український оператор уже пройшов сертифікацію й готовий до співпраці з міжнародними партнерами. За його словами, Україна потребує зняття обмежень по експорту природного газу по трубопроводах і готова запропонувати свої найбільші в Європі газосховища для вигідної співпраці.

Також учасники зустрічі акцентували на важливості розвитку зеленої енергетики. Голова українського Енергетичного Комітету, у відповідь на запитання європарламентаріїв, повідомив, що бачить перспективу майбутнього енергетичного міксу в поєднанні сонячної та вітрової енергетики з використанням природного газу, біомас і потужностей атомних і гідроелектростанцій.

Усі представники Комітету Європарламенту висловили свою підтримку України та готовність допомагати, аби захистити енергетику не тільки нашої країни, але й усієї Європи.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

19 липня 2024 13:27
19 липня 2024 12:12
19 липня 2024 12:01
19 липня 2024 11:12
19 липня 2024 11:07
19 липня 2024 11:00
19 липня 2024 10:54
19 липня 2024 09:30
18 липня 2024 15:36
18 липня 2024 15:24