Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у конференції Асоціації міст України «Місцеве самоврядування - основа європейської інтеграції та відновлення України».

Вона подякувала Асоціації міст України за організацію дискусії, а також за те, що вони працюють із інструментами на всіх рівнях для того, щоби максимально швидко рухатися до стратегічної мети України - європейської інтеграції.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що рік тому Україна отримала історичне рішення Європейського Союзу про надання їй кандидатського статусу. Це сталося завдяки, насамперед, зусиллям Сил оборони України, їхньому героїзму у протистоянні росії. Але також завдяки тій роботі, яка була проведена з 2014-го року, завдяки зусиллям представників різних гілок влади і громадянського суспільства. «І ми розуміємо, що для того, щоби нам вдалося далі реалізувати свою стратегічну ціль, ми повинні так само активно і спільно працювати. Зараз маємо проміжну оцінку того, як ми рухаємося у виконанні семи умов. Звичайно, хотілося б, щоби вона була максимально позитивною, але маємо ще багато домашніх завдань, з якими мусимо впоратися в якомога швидший термін», - сказала голова Комітету. За її словами, завдання будуть і для Верховної Ради України, і для виконавчої влади, для місцевої влади та для громадянського суспільства.

Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається, що суспільство буде мобілізоване на всіх рівнях, щоби вже цьогоріч Україна могла відкрити перемовини про членство в ЄС. «Це дасть нам можливість отримати додаткові нові інструменти, якими ми зможемо користуватися на нашому шляху до Європейського Союзу. Розраховую, що до вересня Верховна Рада виконає свої завдання, і ми будемо мати позитивну оцінку в жовтні з боку Європейської Комісії», - зазначила голова Комітету.

Вона також повідомила, що європейська спільнота сьогодні дискутує вже про новий тип допомоги, про те, в який спосіб на найближчі чотири роки фінансово максимально підтримати Україну: «І що важливо - серед передумов надання цієї допомоги є збереження і розвиток демократичних процесів в Україні. Окрема роль місцевої влади. Тому наші колеги прекрасно розуміють, наскільки сильним стрижнем для кожної європейської держави є децентралізація, демократичне врядування на місцях, і вони будуть нам допомагати розвивати саме спроможність громад».

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС висловила сподівання, що місцеві громади зможуть максимально ефективно скористатися новими інструментами, які Україна отримає після відкриття перемовин про членство з Євросоюзом. А держава, зі свого боку, зможе забезпечити громади знаннями та додатковими вміннями для реалізації нових проєктів. «Я переконана, що нам все вдасться і ми зможемо максимально швидко пройти той шлях до членства, до нашої стратегічної мети стати сильною, впливовою, європейською державою і повернутися у свою родину», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 липня 2024 16:24
24 липня 2024 15:23
24 липня 2024 13:43
24 липня 2024 12:53
24 липня 2024 12:45
24 липня 2024 12:37
24 липня 2024 12:24
24 липня 2024 11:26
23 липня 2024 15:39
23 липня 2024 13:06