Голова Комітету з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у складі української делегації взяв участь у п'ятнадцятому засіданні Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, яке відбулося у Брюсселі.

Комітет - це платформа для обговорення імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак через неспровокований напад країни-терориста теми спілкування розширилися до засудження російської агресії, післявоєнної відбудови України та посилення підтримки нашої країни. Зокрема обговорення було зосереджено на санкціях, забезпеченні міжнародного правосуддя, відповідальності за воєнні злочини російських військ, виплаті репарацій.

Михайло Радуцький повідомив, що під час зустрічей було зазначено, що Євросоюз готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Це вкрай важливо, адже йдеться не лише про слова, а й про конкретні кроки. Голова Секретаріату багатосторонньої координаційної платформи донорів для України Анна Ярош-Фріс розповіла про новий механізм підтримки України, який Єврокомісія запропонувала державам-членам ЄС та Європарламенту. За ним передбачається виділити Україні 50 млрд євро на наступні 4 роки. Це дозволить почати планувати відбудову країни, а також підтримувати нашу макрофінансову систему. Від української сторони очікують план реформ та відбудови країни», - розповів Михайло Радуцький.

Співголова ПКА з боку ЄС Вітольд Ващиковський відзначив відвагу та рішучість українського народу. За його словами, Україна - це надбання для Європейського Союзу, залишилось переконати в цьому всі держави-члени ЄС. З початку 2022 року було ухвалено 32 резолюції на підтримку України. Як наголосив Михайло Радуцький, це значні кроки на шляху до євроінтеграції.

Учасники Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС у спільному комюніке за результатами засідання висловили тверду підтримку початку переговорів з Києвом про вступ до ЄС до кінця року. Тобто, від статусу кандидата перейти до перемовин про членство у Євросоюзі.

У підсумковому документі за результатами засідання були зафіксовані важливі принципові заяви:

Перемога України в кінцевому підсумку має бути забезпечена інтеграцією України в ЄС і НАТО;

Комітет підтримує мирний план з 10 пунктів, який представив Президент Володимир Зеленський;

Комітет рішуче засуджує знищення росією Каховської дамби, що спричинило масштабне підтоплення та екологічну катастрофу;

Комітет підтримує глобальні зусилля з притягнення до відповідальності за військові злочини, злочини проти людяності та геноцид;

Комітет підтримує рішення саміту Ради Європи про створення реєстру збитків, завданих російською загарбницькою війною.

Голова Комітету з питань здоров’я нації поінформував, що також українська делегація провела зустріч з єврокомісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї.

«Ми почули попередню оцінку Єврокомісії щодо виконання Україною семи вимог, які супроводжували надання їй статусу кандидатки на вступ до ЄС. Оприлюднена остаточна оцінка буде восени. Ми ще маємо час виконати «домашнє завдання» від Єврокомісії. Зокрема й ухвалити Верховної Радою євроінтеграційні закони, які розробив наш Комітет та МОЗ», - повідомив він.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

18 липня 2024 15:36
18 липня 2024 15:24
18 липня 2024 12:30
18 липня 2024 12:06
18 липня 2024 11:56
18 липня 2024 10:27
18 липня 2024 09:47
18 липня 2024 09:35
18 липня 2024 09:24
17 липня 2024 19:30