Сьогодні Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас та голова підкомітету - Голова Тимчасової спеціальної комісії з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України Олександр Бакумов взяли участь у міжнародному науково-практичному круглому столі "Ретроспектива військової агресії рф в Україні: злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку в сучасному вимірі".
Захід організовано Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE - The Organization for Security and Co-operation in Europe) та Міжнародним комітетом Червоного Хреста, за підтримки Служби безпеки України.
На порядку денному:
погляд на збройну агресію рф проти України в контексті міжнародного гуманітарного права;
основні засади і особливості кваліфікації воєнних злочинів та злочинів проти людяності держави-агресора;
злочини проти міжнародного правопорядку в проекті нового Кримінального кодексу України: консенсус теорії і практики;
ґендерно обумовлені насильницькі злочини під час війни: проблемні питання протидії та шляхи їх вирішення;
удосконалення організаційно-правових засад захисту інформаційної безпеки в умовах збройної агресії.
Під час сесій, зокрема, обговорювались:
участь цивільних осіб у бойових діях: форми та правові наслідки під час агресивної війни рф проти України;
відповідальність військово-політичного керівництва рф за військову агресію та пов'язані з нею злочини;
пряме та публічне підбурювання до геноциду: шляхи притягнення до відповідальності російських пропагандистів;
розмежування зґвалтування та катування як воєнних злочинів в контексті ст. 438 КК України.
Також розглядались питання кваліфікації злочинів, вчинених представниками окупаційних військ лнр/днр, які беруть участь в бойових діях проти України на боці держави-агресора.
