«Незважаючи на повномасштабне вторгнення росії в Україну, цифровізація в країні не зупинилась», - про це заявив Михайло Крячко, Голова Комітету з питань цифрової трансформації 25 травня на зустрічі на тему відновлення України та сфери цифровізації.

Захід організовано Посольством Республіки Польща у Києві, Міністерством Розвитку і Технологій Республіки Польща та Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі, та спрямований на залучення польського бізнесу зацікавленого у співпраці з Україною у її післявоєнній відбудові.

Голова Комітету акцентував увагу на тому, що цифрова трансформація повинна стати драйвером повоєнної відбудови України. А в час війни індустрія продемонструвала неабияку стійкість та роботу під російськими ракетами.

Також до польської аудиторії було донесено головні потреби у підтримці та відбудові в сфері цифрової трансформації. Голова Комітету виокремив ключові питання, а саме:

Відновлення мереж - після всіх атак росії гостро стоїть питання відновлення мереж з нуля та розбудова мереж: планування, будівництво кабельної каналізації, розгортання оптичних мереж, передбачаючи їх більшу захищеність для стійкості мереж у разі можливих обстрілів та відключень електроенергії.

Відновлення зв'язку на деокупованих територіях - відомо, що телеком мережі під час окупації повністю знищуються. Але для жителів деокупованих регіонів України їх відновлення стає необхідністю, бо це комунікація з рідними, отримання справжніх новин, можливість перенавчання та працевлаштування.

Відновлення виробництва - пошкоджені або знищені телеком мережі потребують відновлення, а для цього необхідна значна кількість матеріалів. Стає потреба у створенні або відновленні підприємств з виробництва різноманітного обладнання, технічних засобів, кабелю.

Забезпечення енергетичної незалежності телеком обладнання - для забезпечення безперебійної роботи критичних інформаційних систем потрібне як резервне обладнання, так і автономні та альтернативні джерела енергії для обладнання (акумулятори, генератори, старлінки).

Підготовка до запуску 5G та cпільні 5G коридори (вивільнення частот) - для розгортання 5G мереж треба спочатку звільнити необхідні частоти, для чого необхідне проведення науково-дослідних робіт та компенсування витрат на звільнення частот шляхом проведення конверсії. Ці два компоненти розблокують впровадження 5G в Україні та сприятимуть не лише відновленню, а й модернізації українських електронних комунікаційних мереж.

«Ми бачимо Україну в майбутньому високотехнологічною цифровою державою, одним із найбільших ІТ-хабів Європи», - підсумував Михайло Крячко.

Успішна робота малого та середнього бізнесу - це частина стійкої економіки та одна із цеглин повоєнного відновлення. А нашим завданням є допомога українському бізнесу. Зробимо це разом!

Разом до Перемоги!

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

06 грудня 2023 18:19
06 грудня 2023 18:16
06 грудня 2023 18:05
06 грудня 2023 17:54
06 грудня 2023 16:35
06 грудня 2023 14:56
06 грудня 2023 14:41
06 грудня 2023 14:39
06 грудня 2023 13:43
06 грудня 2023 12:46