Український парламент у цілому ухвалив законопроєкт №8273, що стосується порядку вилучення з Держреєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини, пам’яток, які фактично є імперським чи радянським відголоском і які ще залишаються в деяких містах.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«У нашій державі досі є деякі об’єкти, які стосуються символів російської імперської або радянської тоталітарної політики, тож їх треба вилучити з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Такі пам’ятники стоять навіть на центральних площах міст. Наприклад, у Полтаві є пам’ятники Петру І, а також пов’язані з російською імперією, яка знищувала та придушувала все українське. Ми разом із Міністерством культури розробили процедуру щодо вилучення таких пам’яток із реєстру», - пояснила парламентарій.

Вона додала, що такі пам’ятники можна буде перемістити до якогось музею, що присвячений впливу імперії на Україну, однак у центрі міст їм не має бути місця, вони не повинні залишатися в публічному доступі.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 червня 2026 11:06
24 червня 2026 10:51
24 червня 2026 10:21
24 червня 2026 10:02
23 червня 2026 13:57
23 червня 2026 13:40
23 червня 2026 12:51
23 червня 2026 11:35
22 червня 2026 17:18
22 червня 2026 15:53