Комітет з питань економічного розвитку 28 квітня 2023 року провів засідання, на якому було розглянуто низку актуальних законопроектів. Про рішення, що були ухвалені на згаданому засіданні поінформував Заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський:

«Повторно з поправками схвалили для розгляду у другому читанні законопроект про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану (реєстр. №7442), яким на період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування дозволяється проведення зборів та комітету кредиторів здійснювати дистанційно (шляхом опитування). Також, зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані згідно з планом санації чи планом реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов’язань не нараховуються. Крім того, прострочені зобов’язання, передбачені планом санації чи планом реструктуризації боргів боржника, підлягають розстроченню на строк виконання плану санації чи плану реструктуризації боргів боржника та інше.

Також Комітет переглянув раніше прийняте рішення та схвалив з поправками для розгляду у другому читанні євроінтеграційний проект Закону про захист прав споживачів (реєстр. №6134).

Суть законопроекту:

імплементовані директиви та регламенти ЄС у сфері захисту споживачів;

поширено дію закону на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;

визначені права та обов’язки споживачів в електронній торгівлі;

передбачено запровадження Єдиного державного веб-порталу для споживачів у сфері електронної комерції;

визначено перелік інформації про продукцію та суб’єкта господарювання, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі та відповідальність за відсутність такої інформації, крім того, відповідальність суб’єкта господарювання, що надає послуги торговельного електронного майданчику (маркетплейса) для розміщення товарів для продажу інших суб’єктів господарювання;

Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів (частини веб-сайту, програмного забезпечення) суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів та інше.»

Враховуючи, що вищезазначений законопроект порушує значну кількість питань, які потребують подальшого врегулювання, члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення створити на базі підкомітету з регуляторної політики Робочу групу щодо законодавчого врегулювання проблемних питань у сфері захисту прав споживачів.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

29 травня 2024 17:07
29 травня 2024 15:14
29 травня 2024 15:07
29 травня 2024 15:05
29 травня 2024 14:51
29 травня 2024 13:55
29 травня 2024 13:24
29 травня 2024 11:01
28 травня 2024 17:52
28 травня 2024 17:48