Для України ринок ЄС залишається номером один як у середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Він найбагатший, найближчий до нас, товари з найбільшою рентабельністю можуть продаватися саме на цьому ринку. Відповідно, завдання держави - сприяти підвищенню конкурентоздатності вітчизняних товарів та створенні необхідних каналів вбудови вітчизняних виробників в існуючі європейські виробничі ланцюжки.

Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

«Ринок ЄС є пріоритетним для нашої держави, тому потрібно сконцентруватися та максимально підтримувати наших товаровиробників, які виготовляють продукцію з більшою доданою вартістю, щоби бути конкурентними на цьому ринку. Ми можемо туди продавати не лише зерно й агропродукцію, але й високотехнологічні товари. У нас багато прекрасних винахідників і винаходів, товари, виготовлені ними, в майбутньому можуть стати конкурентними на європейському ринку», - зазначив політик.

За його словами, майже всі сфери нашої економіки можуть інтегруватися в ринок Євросоюзу.

«Погляньмо на ту кількість дронів, яку виготовляють у нас сьогодні. У ЄС ми можемо продавати не бойові дрони, а для сільського господарства, для аеророзвідки. У Китаї це величезна галузь, і вони нині лідери, продають свою продукцію в усьому світі. Думаю, ми теж зможемо розвинути цю галузь», - сказав народний депутат.

Він наголосив, що українська харчова промисловість також є конкурентною, оскільки в нас дешевша електроенергія, робоча сила та логістика.

«Щоб галузі розвивалися, треба підвищувати заробітну плату, залучати нових фахівців, а також важливо повертати тих людей, які виїхали за кордон», - підсумував парламентарій.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

25 травня 2026 19:04
25 травня 2026 18:42
25 травня 2026 18:27
25 травня 2026 14:44
25 травня 2026 14:17
25 травня 2026 10:54
22 травня 2026 19:30
22 травня 2026 19:00
22 травня 2026 18:30
22 травня 2026 17:30