Під час останнього пленарного засідання Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №8410, що стосується внесення змін до закону «Про оцінку впливу на довкілля». Необхідність оновлення документа пов’язана з тим, що зараз сама процедура є надто довгою та приховує в собі серйозні корупційні ризики.

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

«Оцінка впливу на довкілля - це процедура, яка є основним екологічним запобіжником, щоби при забудові, при здійсненні будь-якої планованої діяльності не завдавалася шкода довкіллю. Це європейська практика і європейська директива. У нас ця процедура раніше вважалася корумпованою, і на неї завжди були нарікання, тому зараз ми прибираємо всі ризики й робимо цю процедуру абсолютно прозорою, регульованою, прийнятною для громадськості, зокрема екогромадськості, а також для бізнесу», - сказав політик.

За його словами, зараз бізнес нарікає, що наразі оцінка впливу на довкілля є задовгою і такою, що може призвести до неочікуваного результату, наприклад, до непрогнозованої відмови.

«Ми прибираємо такі ризики, а також скорочуємо втричі строк на проведення оцінки впливу на довкілля з 270 до 67 днів. Це суттєво вплине і на швидкість ухвалення рішень, і на початок відновлення нашої країни», - вважає парламентарій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 червня 2026 11:06
24 червня 2026 10:51
24 червня 2026 10:21
24 червня 2026 10:02
23 червня 2026 13:57
23 червня 2026 13:40
23 червня 2026 12:51
23 червня 2026 11:35
22 червня 2026 17:18
22 червня 2026 15:53