У зустрічі із делегацією Комітету в закордонних справах Палати Представників Генеральних Штатів (Парламенту) Нідерландів взяли участь: голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук, секретар Комітету Валентин Наливайченко, членкині Комітету Марія Мезенцева та Олена Вінтоняк, голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, членкиня цього Комітету Марія Іонова, голова Комітету з питань правової політики Денис Маслов і член цього Комітету Микола Стефанчук.

Учасники української делегації подякували Нідерландам за військову, політичну та гуманітарну підтримку. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що цю підтримку треба нарощувати, бо Росія не відмовилася від ідеї стерти Україну із мапи світу, тому для України великою потребою і пріоритетом є отримання сучасної західної зброї якнайшвидше. «Ми вдячні за ту допомогу, яка вже була надана, за військову і політичну підтримку. Але скажу прямо - нам потрібно більше: велика кількість зброї, щоб ми могли захистити себе, свій народ і звільнити свою землю», - сказала вона.

Голова Комітету привітала надання Україні, нарешті, сучасних танків, але, на жаль, дискусії, які передували цьому, призвели до того, що Україна втратила час. А час - це життя людей - військових і цивільних. Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала не зволікати з наданням засобів ППО та ПРО, а також із початком навчання українських пілотів винищувачів. «Ми говорили про закриття неба. Але ми не просимо, щоб ви це робили за нас. Ми просимо обладнання - засоби ППО, щоб захистити наших цивільних і нашу інфраструктуру. Не треба боятися, що це призведе до ескалації. Росії не потрібні приводи для ескалації. Вона сама їх вигадує. І вона буде воювати до того часу, поки матиме засоби, поки не буде ослаблена, покарана та ізольована», - сказала голова Комітету.

Вона також подякувала за підтримку у тренуванні українських вояків. На саміті ЄС, за її словами, було оголошено, що ще 30 тисяч українських солдатів пройдуть навчання. Але і цього, на думку голови Комітету, недостатньо. В українському війську, за її словами, служать найдостойніші з людей. Це представники видатних професій - лікарі, викладачі, власники бізнесів, айті професіонали. Для України тренування своїх захисників - це, передовсім, турбота про життя людей. І це відрізняє Україну від Росії, де людське життя не варте нічого. Тому Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала підтримати створення більшої кількості навчальних програм для українських захисників: «Людям також потрібно дати змогу пройти ротацію. Деякі з них на передовій по 11 місяців. Це багато і виснажливо. Щоб мати змогу боротися з тією ж ефективністю - ми маємо дати їм можливість перезавантажитись. Тому ми будемо вдячні за будь-яку допомогу у створенні тренувальних місій».

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко також закликав нідерландських колег збільшити військову підтримку України. Путін, за його словами, не рахується з людським ресурсом. У Росії останнім часом було мобілізовано велику кількість військових, щоб знову напасти на Україну. Тому збройна підтримка допоможе зберегти життя українців. Також Олександр Мережко високо оцінив важливу роль Нідерландів у створенні спеціального трибуналу для покарання Росії.

Нідерландська делегація запевнила, що більшість у їхньому Парламенті вболіває за Україну і підтримує надання Україні допомоги. Прем’єр-міністр Нідерландів в ефірі телеканалу CNN однозначно заявив, що Росія має програти у цій війні. За словами депутатів, торік обсяг військової допомоги Нідерландів Україні сягнув майже мільярда євро. Цього року допомогу планують збільшити до майже двох мільярдів євро. Також Нідерланди пообіцяли всебічну підтримку у питанні запровадження санкцій проти Росії та створення спеціального трибуналу для притягнення РФ до відповідальності.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

18 травня 2024 09:15
18 травня 2024 09:00
17 травня 2024 17:53
17 травня 2024 17:51
17 травня 2024 17:49
17 травня 2024 15:36
17 травня 2024 15:06
17 травня 2024 14:41
17 травня 2024 14:09
17 травня 2024 13:04