Разом із відновленням нормального життя на деокупованих територіях влада докладає зусиль для максимально швидкого повернення цих регіонів в інформаційне поле нашої держави. Крім того, Україна постійно порушує питання боротьби проти російської пропаганди на міжнародному рівні.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Люди хочуть мати доступ до інформації, тому одночасно з відновленням нормального життя відновлюється й наше інформаційне поле на Херсонщині, так само як це відбувалося на Харківщині у вересні. Йдеться не лише про марафон «Єдині новини». Зараз, наприклад, туди привозять газети, якими цікавляться більше люди старшого віку. Мало хто знає, але в застосунку «Дія» можна знайти радіоточку й там же послухати марафон», - сказала парламентарій.

За її словами, росіяни, відступаючи, знищили в Херсоні не лише об’єкти критичної інфраструктури, а й телевізійні передавачі. «Владі вдалося відновити сигнал із Миколаєва. Завдяки нашим партнерам із Великої Британії та країн Балтії будуть працювати мобільні пересувні передавачі. Крім того, уряд виділив 15 листопада через відповідну постанову 400 млн грн із резервного фонду на відновлення мовлення», - зазначила політикиня.

Також зараз постало питання швидкості видачі тимчасових дозволів на мовлення та фізичної присутності на певних хвилях українських мовників.

«Відбулися відповідні слухання в парламентському Комітеті гуманітарної й інформаційної політики та в Нацраді. Відповідно, спрощуватимуться процедури надання тимчасових дозволів. Крім того, держава компенсуватиме кошти на ліцензії. Це має бути окрема програма підтримки локальних мовників, котрі працюватимуть на звільнених територіях», - зауважила народна депутатка.

Водночас окреме питання - це протидія російській пропаганді на міжнародному рівні.

«Практично всі країни Європи виключили Russia Today. А НТВ, де нещодавно показували блекаут в Україні й тішилися тим, що завдають ударів по енергетичній інфраструктурі, досі мовить у ЄС. Світ має заборонити пропагандистські канали і робота в цьому напрямку триватиме», - наголосила Євгенія Кравчук.

Вона додала, що сьогодні Україна може стати взірцем у сфері такого медійного законодавства, що дозволить створити інформаційну безпеку в державі.

«Ми готуємо до другого читання про закон про медіа, який є прикладом того, як можна одночасно впроваджувати європейські директиви, але водночас дбати про інформаційну свою безпеку. Ми готові ділитися власним досвідом із європейськими колегами», - резюмувала парламентарій.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

29 листопада 2022 08:55
28 листопада 2022 13:45
28 листопада 2022 13:27
28 листопада 2022 13:11
28 листопада 2022 11:37
28 листопада 2022 10:21
28 листопада 2022 09:48
26 листопада 2022 12:15
26 листопада 2022 10:09
25 листопада 2022 16:59