Верховна Рада ухвалила звернення до міжнародних організацій та парламентів світу щодо продовження визнання Голодомору 1932-33 років як геноциду українського народу. Сьогодні громадяни нашої держави особливо чітко відчувають паралелі з подіями минулого.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Цього року виповнюється 90 років від тих трагічних подій. Однак і зараз ми бачимо певні паралелі. Наприклад, Росія намагається заморити голодом держави, в які Україна не змогла доправити зерно.

Саме за принципом штучного голоду у 30-х роках заморили мільйони людей, українців, а наша держава тоді була житницею Європи. Крім того, мешканці західних територій України, що тоді були у складі Польщі, намагалися передавати продукти, як зараз українці передають гуманітарну допомогу на окуповані території», - зауважила політикиня.

Вона нагадала, що вже 17 країн світу визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

«Ми сподіваємося, що надалі й інші парламенти проголосують відповідні резолюції. Усе це робиться заради відновлення історичної справедливості», - резюмувала народна депутатка.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 червня 2026 11:06
24 червня 2026 10:51
24 червня 2026 10:21
24 червня 2026 10:02
23 червня 2026 13:57
23 червня 2026 13:40
23 червня 2026 12:51
23 червня 2026 11:35
22 червня 2026 17:18
22 червня 2026 15:53