Верховна Рада звернулася до держав «Групи Двадцяти» щодо виключення Російської Федерації зі складу цієї групи.

За словами, народного депутата, голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка, сьогодні правильніше казати не про «Велику двадцятку», а про Групу 19 країн.

«Ми закликаємо у своїй постанові виключити Росію зі складу G20. Це надзвичайно важливо, оскільки РФ є державою-терористом. І низка парламентів, і резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи вже визнали Росію терористичним режимом. Така квазідержава не має морального та юридичного права перебувати серед найважливіших в економічному сенсі країн світу», - зауважив політик.

За його словами, виключення РФ має обов’язково відбутися, оскільки Москва систематично порушує цілі та принципи, які лежать в основі G20.

«Учора ми були свідками, як Україна стала жертвою масованого ракетного удару з боку РФ. Це є черговим підтвердженням того геноциду, який чинить Росія проти українського народу», - наголосив парламентарій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

24 червня 2026 11:06
24 червня 2026 10:51
24 червня 2026 10:21
24 червня 2026 10:02
23 червня 2026 13:57
23 червня 2026 13:40
23 червня 2026 12:51
23 червня 2026 11:35
22 червня 2026 17:18
22 червня 2026 15:53