Ірина Борзова передала для новонароджених українців бебі-бокси з Шотландії, у яких все необхідне для немовлят - одяг, іграшки, підгузки, засоби гігієни.

Бебі-бокси для маленьких українців зібрали шотландці в рамках проекту Scottish Preloved Baby Box for Ukraine. До України допомогу доправила громадська організація «Україна - Шотландія», очільником якої є Андрій Харланов.

Ірина Борзова подякувала жителям Шотландії за підтримку України, а також подякувала за співпрацю громадській організації «Україна - Шотландія». Шотландія невелика країна, але їх підтримка українців у ці важкі часи дуже сильна.

"Важливо, що бебі-бокси формували люди, які проживають в Шотландії. Вони власноруч збирали необхідні для малюків речі - одяг, засоби гігієни, підгузки, іграшки, як для хлопчиків, так і для дівчаток. Це додаткова допомога до разової державної допомоги яка видається, як «Пакунок малюка» або грошовою компенсацією, зазначає Ірина Борзова.

Бебі-бокси отримують у пологових будинках Вінниччини батьки новонароджених та малюків, яким 2-3 тижні. Допомогу видають родинам з числа військовослужбовців, внутрішньо-переміщених осіб, малозабезпеченим родинам та родинам, які опинились у важких життєвих обставинах.

Волонтерський рух зі збору допомоги для новонароджених під час війни в Україні, ініціювала українка Нівєна, яка навчається у Шотландії. Її ініціативу підтримала Джекі Кроуфорд, а згодом і люди по всій Шотландії.

«В Шотландії з переживаннями слідкують за подіями в Україні від початку війни. Жінки, які стали мамами, не могли стримати емоцій, коли бачили, як в Україні дітки з’являються на світ у метро і укриттях. Вони хотіли допомогти українкам і їх малюкам. Так з’явилась ідея збирати для новонароджених бебі-бокси. Джекі Кроуфорд на своїй сторінці в Фейсбук опублікувала допис про збір речей для немовлят в Україні і відгукнулось багато жінок. Вони почали приносити речі та все необхідне для немовлят - запрацював проект Scottish Preloved Baby Box for Ukraine. Ця ініціатива поширилась на всю Шотландію», - розповідає Нівєна.

Жителі Шотландії зібрали і передали в Україну вже більше 2000 бебі-боксів.

Кожен бебі-бокс підписаний, всередині є листівки від шотландців з підписами: «Ми підтримуємо вас!». На одній з коробок підпис: «з цьомчиками від Нівєни», на іншій напис: «Від Еліон та Клайда з любов’ю» і намальовано сердечко.

Бебі-бокси з Шотландії це додаткова допомога.

Як відомо, в Україні, навіть в умовах війни, державою забезпечується надання державної одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». Він включає в себе найнеобхідніші речі для дитини, але батьки можуть отримати його грошима. Для цього необхідно оформити відповідну заявку в додатку Дія. Еквівалентна сума пакунку - 6 300 грн.

Також батьки отримують виплати при народженні дитини.

Допомога від держави при народженні малюка становить 41 280 грн. Проте повну суму дають не одразу. Спочатку виплачують першу частину допомоги - 10 320 грн, далі рівними частинами протягом трьох років щомісяця перераховують 860 грн.

До речі, таку ж допомогу надають і при усиновленні дитини.

Крім традиційного паперового варіанту, в 2022 році працює спеціальна послуга Є-Малятко. Батькам необхідно надіслати заявку та отримати кілька послуг відразу: реєстрація народження дитини та її місця проживання; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги багатодітним сім’ям.

"Дякую за співпрацю Андрій Харланов, Громадська Організація "Шотландія-Україна", - зазначила Ірина Борзова.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

30 листопада 2023 12:54
30 листопада 2023 10:33
29 листопада 2023 17:09
29 листопада 2023 15:15
29 листопада 2023 13:21
29 листопада 2023 13:05
29 листопада 2023 12:36
28 листопада 2023 19:46
28 листопада 2023 16:02
28 листопада 2023 15:18