9 лютого відбулося чергове засідання Комітету в режимі відеоконференції.

Члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, №6153.

Законопроектом пропонується передбачити, що цивільні медичні працівники, залучені до проведення АТО/ООС є категорією громадян, які мають право на надання їм статусу учасників бойових дій.

Проектом пропонується внести відповідні зміни до законів України, які регулюють надання соціальних пільг учасникам бойових дій, з метою узгодження їх положень з нормами статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

За результатами обговорення більшість членів Комітету проголосували «за» включення законопроекту до порядку денного сесії та прийняття його за основу.

Під час засідання Комітет переглянув своє рішення в частині набрання чинності проектом Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства», №4668, у разі його прийняття Верховною Радою у другому читанні як Закону. Комітет схвалив текст порівняльної таблиці до законопроекту та рекомендує Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.

Метою проекту є вирішення на законодавчому рівні питань, що стосуються, зокрема, визначення дати щорічної індексації пенсій; індексації пенсій, призначених військовослужбовцям, прирівняних до них особам та членам їх сімей; дострокового виходу на пенсію; забезпечення права виходу на пенсію особам з інвалідністю, у тому числі дітям з інвалідністю, а також особам, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Згідно із проектом, цивільні медики виконували завдання з надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню, які проживають чи проходять військову службу в районах проведення антитерористичної операції, а згодом операції об'єднаних сил. При цьому мають місце випадки незаконної відмови цивільним медичним працівникам у наданні статусу учасника бойових дій через неоднозначність формулювань норм чинного законодавства, що свідчить про потребу у їх вдосконаленні. Тож законопроект пропонує визначити у чинному законодавстві норму, відповідно до якої цивільні медичні працівники, залучені до проведення АТО/ООС, є категорією громадян, які мають право на надання їм статусу учасників бойових дій.

За підсумками розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників за реєстр. №5266 Комітет прийняв рішення схвалити текст порівняльної таблиці до законопроекту, підготовлену для розгляду його у другому читанні, та рекомендувати Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому. Законопроектом, зокрема, пропонується передбачити у чинному законодавстві:

-  можливість укладення колективного договору фізичними особами, які використовують найману працю;

-  поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди на усіх роботодавців відповідної галузі;

-  обов'язок роботодавця ознайомлювати працівника з текстом колективного договору, змінами та доповненнями до нього, а також відповідальність за невиконання цього обов'язку;

-  встановлення строку дії умов колективного договору не менше року в разі реорганізації, зміни власника юридичної особи, відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;

-  визначення, які дії/обмеження прав працівників не вважаються дискримінацією у сфері праці;

-  врегулювання окремих питань щодо недопущення дискримінації в оголошеннях з працевлаштування;

-  внесення окремих змін у визначення ознак масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця;

-  обов'язок роботодавця надавати повідомлення щодо запланованого масового звільнення профспілковому представнику та врегулювати порядок проведення роботодавцем консультацій з профспілковими представниками перед масовими звільненнями працівників.

За результатами розгляду Комітет рекомендує включити до порядку денного сесії та за підсумками розгляду у першому читанні відхилити проекти законів №3052 (доопрацьований), №3053 (доопрацьований) та №3054 (доопрацьований), №4037, №4037-1.

Члени Комітету також прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді направити на доопрацювання автору законодавчої ініціативи проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги» щодо розширення сфери надання соціальних послуг», №5821.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

23 вересня 2023 20:05
23 вересня 2023 19:58
22 вересня 2023 17:54
22 вересня 2023 15:25
22 вересня 2023 15:14
22 вересня 2023 15:05
22 вересня 2023 12:32
22 вересня 2023 11:18
21 вересня 2023 20:47
21 вересня 2023 15:23