Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні 2 лютого розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди» (№ 973-IX).

Перша заступниця голови Комітету, голова профільного підкомітету Ірина Констанкевич поінформувала, що, згідно із листами, які надійшли до Комітету, за понад рік від ухвалення Постанови було створено Організаційний комітет, є рішення Уряду про затвердження його складу, було проведено два засідання Оргкомітету. Також надійшли листи від Полтавської і Харківської обласних державних адміністрацій та Київської міської державної адміністрації щодо окремих видів робіт. «Разом з тим, можу констатувати, що на сьогодні ми так і не отримали відповідь, яким же буде план заходів на 2022 рік. Ми не знайшли інформації про персональний склад Оргкомітету, зокрема про роботу у ньому народних депутатів. Також ми не маємо даних про обсяги фінансування заходів, тому що йдеться не лише про разові заходи науково-освітнього, просвітницького характеру, а передусім про більш масштабні проекти: реставрації, роботи, пов’язані із меморіальними місцями філософа, із виданням його творів тощо», — сказала народна депутатка.

Комітет підтримав пропозицію Ірини Констанкевич звернутися до відповідних органів із проханням у місячний термін направити до Комітету інформацію щодо плану заходів з відзначення ювілею Григорія Сковороди, про персональний склад Оргкомітету та обсяги фінансування заходів.

У зв’язку із висновком Уповноваженого із захисту державної мови, Комітет переглянув своє рішення щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (№ 6194). «Ми знайшли компроміс, який дозволяє кінематографістам знімати фільми мовою оригіналу, щоб фільми були сучасними й якісними. Разом з тим ми підтримуємо іноземних кіновиробників та надаємо їм можливості знімати в Україні з дотриманням нашого чинного законодавства, і ніяких ризиків законопроект не несе», — прокоментував голова профільного підкомітету, заступник голови Комітету Павло Сушко.

Також члени Комітету розглянули законопроект про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та деяких інших законів України щодо створення умов для безбар’єрності та захисту прав осіб з інвалідністю (№ 5735). Завданням законопроекту є забезпечення державними телерадіоорганізаціями субтитрування та/або перекладу українською жестовою мовою офіційних повідомлень, передач, програм, матеріалів, іншої аудіовізуальної інформації, яку транслюють телерадіоорганізації. На думку Комітету, доцільно доопрацювати цей законопроект в Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики та з цією метою створити робочу групу. Зокрема, майбутній закон, за словами заступниці голови Комітету — голови профільного підкомітету Євгенії Кравчук, має діяти і для недержавних мовників.

Комітет рекомендував Верховній Раді України ухвалити за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження у розважальній діяльності (№ 5409) та проект Закону про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України щодо пільги з оплати земельного податку національним театрам (№ 6469).

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

25 квітня 2024 18:02
25 квітня 2024 17:54
25 квітня 2024 13:58
25 квітня 2024 11:35
25 квітня 2024 11:26
25 квітня 2024 10:22
25 квітня 2024 10:11
24 квітня 2024 19:20
24 квітня 2024 19:10
24 квітня 2024 19:00