Представляючи проект, один із його авторів народний депутат Андрій Мотовиловець зазначив, що наразі всі державні шахти є збитковими і потребують значних капітальних інвестицій. Водночас, приватизація їх як єдиних майнових комплексів неможлива, оскільки у багатьох шахтах майно знаходиться під арештом.
Метою законопроекту є забезпечення приведення особливостей приватизації вугледобувних підприємств та товариств паливно-енергетичного комплексу до сучасних економічних умов, сприяння залученню стратегічних інвесторів, а також удосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава з метою подальшої їх приватизації.
Зокрема, пропонується:
- створити однакові умов для приватизації вугледобувних підприємств і підприємств паливно енергетичного комплексу;
- визначити процедури приватизації вугледобувних підприємств;
- запровадити продаж кількох об’єктів приватизації пулом (групою об’єктів приватизації) за рішенням Кабінету Міністрів України;
- передбачити продаж арештованого та обтяженого майна з можливістю подальшої його перереєстрації;
- автоматично перевидавати дозвільні документи з об’єкта, що продається, новому власнику без проведення конкурсів та інших процедур;
- встановити два спеціальні строки позовної давності по об’єктам приватизації: з дебіторської заборгованості – 5 років, з кредиторської заборгованості – 1 рік з моменту включення об’єкта до переліку приватизації;
- передбачити можливість керівників підприємств в приватизації працювати одночасно на кількох підприємствах, що знаходяться в приватизації.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного сесії і за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.
Члени Комітету прийняли рішення запропонувати Верховній Раді зняти з розгляду, як такий, що втратив актуальність, проект Закону «Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальними громадами» (№5289).
Як повідомив Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, законопроект був повернутий Верховною Радою на повторне перше читання і у грудні завершився 30-денний термін його доопрацювання.
Окрім того, Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами повторного другого читання прийняти в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (№ 4409). Під час підготовки до повторного другого читання до проекту не надійшло пропозицій і поправок.
Під час засідання були затверджені пропозиції Комітету з питань економічного розвитку до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий– липень 2022 року) і орієнтовний план роботи Комітету на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Також народні депутати затвердили Звіт про роботу Комітету з питань економічного розвитку за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 року – січень 2022 року).